« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Satılmasın diye kaçırdılar

A.Gücü Gaziantep’le, 3 günlük protokol yaptı. “İmza atılmazsa, protokol geçersiz” denildi. Bunu öğrenen kulüp menajeri Hancıoğlu, transfer olmasın diye futbolcuyu alıp bir otele kaçırdı.

Özgür ŞAHİNER
SON GÜNCELLEME

ANKARAGÜCÜ’nde sular bir türlü durulmazken, Turgut Doğan Şahin’in, transferi konusunda iki kulüp arasında yapılan protokolün varlığının belirlenmesi, ortalığı karıştırdı. Beşiktaş maçı öncesinde yaşanan gelişmeler, Brezilya dizisini aratmazken, “pes doğrusu” dedirtti. İşte an be an yaşanan ilginç gelişmeler:

Beşiktaş maçı öncesinde, Ankaragücü Kulübü Başkanı Sami Altınyuva’nın, Gaziantepspor yöneticileri ile bir araya geldiği ve 1 milyon 300 bin TL bonservis bedeli karşılığında, oyuncunun transferi için protokol yaptığı ileri sürüldü. Hatta Altınyuva’nın, taksitler halinde çekleri bile aldığı iddia edildi. Yapılan anlaşmada, “Oyuncunun 3 gün içinde Gaziantepspor’a imza atmaması halinde, protokol geçersizdir” maddesi yer aldı.

Otelde sürenin dolmasını bekliyorlar

Beşiktaş karşısında forma giyen Turgut Doğan Şahin, maç bitiminde Ankaragücü Genel Menajeri Hikmet Hancıoğlu tarafından, Ankara’da bir otele kaçırıldı ve kimseyle görüştürülmedi. Hancıoğlu, Turgut’u bir otelde saklayıp, 3 günlük sürenin dolmasını ve otomatikman protokolün geçersiz olmasını sağlamak için böyle bir yol seçti.

Gece yarısı operasyonuyla her şey değişti

Bu esnada, Ankaragücü’nden 7-8 yönetici, eski başkan Cemal Aydın ile bir araya geldi ve gece yarısı inanılmaz bir operasyon gerçekleştirdi. Başkan Sami Altınyuva’nın imza yetkisi, bu operasyonla elinden alındı. Görevden almaya ilişkin yazı, noter onayının ardından Futbol Federasyonu’na gönderildi. Bu şok gelişmeyi, sabah saatlerinde öğrenen Sami Altınyuva, hemen karşı bir hamle gerçekleştirdi ve kendisine karşı yürütülen operasyonu geçersiz kılmak amacıyla karar defterini kulüpten aldı. Tüm bu gelişmeler yaşanırken, Altınyuva’nın 10 gün önce Turgut Doğan’ın transferi için yönetici Mehmet Ural’a yetki verdiği ancak, dün sabah bu yetkiyi de Ural’ın elinden aldığı ortaya çıktı.

“Turgut’u kaçıranlar suç işliyor”

ANKARAGÜCÜ Başkanı Sami Altınyuva, Turgut Doğan Şahin’in, eski başkanlardan Cemal Aydın’ın talimatı ile kulüp genel menajeri Hikmet Hancıoğlu tarafından kaçırıldığını ve bir otelde alıkoyulduğunu belirterek, “Futbolcumuz, beni aramaz ve ortaya çıkmazsa, Cumhuriyet Savcılığı’na, adam kaçırma ve alıkoyma şikayeti ile suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

TURGUT DOĞAN ŞAHİN KAÇIRILDI

ALTINYUVA'YA TEPKİ

TURGUT TRANSFERİNDE ŞOK GELİŞME

1.3 MİLYON TL'YE ANTEP'TE


Bunları da Beğenebilirsiniz