Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şaşkın Bergama

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bir sezonda aynı hatayı iki kez yapıp hükmen yenildiler

Kart cezalı futbolcu oynattığı için Gönen maçında hükmen yenik ilan edilen Bergama, S.Eynal randevusunda aynı hatayı tekrarlarken, Uşakspor düşmekten kılpayı kurtuldu.

DERS ALMADILAR Ege takımları 1999-2000 sezonunda yönetmeliklere uygun futbolcu oynatmadıkları gerekçesiyle 4 hükmen yenilgi alırken, Altay'ın pilot takımı Bergama'nın aynı hatayı iki kez tekrarlaması şaşkınlık yarattı. Buca, 1-0 kazandığı Y.Nazilli, Aliağa ise 2-1 galip bitirdiği Gönen maçını 3-0 hükmen kaybederken, Bergama, Gönen randevusundaki hatadan ders çıkarmadı.

PUANI 37'YE DÜŞTÜ Kırmızı-lacivertli ekip, zaten 2-0 kaybettiği maçta, sarı kart cezalı futbolcu oynattığı gerekçesiyle 3-0 hükmen mağlup ilan edilirken, aynı hata Simav Eynal randevusunda da tekrarlandı. Küme düşmesi kesinleşen Simav Eynal'ı 4-1 yenen Bergama Belediyespor, bu maçta 3-0 yenik sayıldı. Eynal'ın puanı 32'ye çıkarken, Bergama'nın puanı 37'ye düşürüldü.

YA KÜME DÜŞSEYDİ? Bergama Belediyespor, puanının yüksek olması sonucu facia yaşamaktan kurtulurken, Uşakspor direkten döndü. Son iki maçında Torbalı'yı 2-0 yenen, M.Kemalpaşa'ya ise 4-1 mağlup olan kırmızı-siyahlı ekip, 33 puanı bulunduğu için ligde kaldı. Bergama'nın hatası sonucu averajı da Simav Eynal'la eşitlenen, ama attığı gol az olan Uşak, 1 puanla düşmekten kurtuldu.

Y.TURGUTLU ÖRNEĞİ Y.Turgutlu'nun 1991-92'deki inanılmaz hatasının lig bittikten sonra ortaya çıkması sonucu şampiyonluğu Kütahya'ya kaptırdığını hatırlatan Ege kulüplerinin yöneticileri, ‘‘Suçsuz takımların canı yanmaması için Futbol Federasyonu önlem almalı’’ derken, Bergama yöneticisi Muzaffer Altınöz, Eynal maçıyla ilgili tebligatın yapılmasını beklediklerini açıkladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz