« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şaşırtıcı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Esat YILMAER

Fenerbahçe, bu sezon oluşturduğu yeni kadro ile hayli iddialı. Ancak, sarı lacivertli ekibin, ligin ilk maçında Darüşşafaka karşısında sergilediği oyun hiç de bu iddiaya yakışan cinsten değil. Öncelikle sarı lacivertli ekibin savunmasının aksadığını hemen belirtelim. Hücum organizasyonunda ise iki uzun arasında pas bağlantısı hemen hiç yok. İçeriye top az geçiyor. Geçtiği anlarda ise Tabak, çok hata yapıyor.

Gerçi sezonun başı ve müzmin göz hastalığı nükseden büyük silah Abdülrauf yok. Bu yüzden fazlaca eleştirmek yersiz. Ancak Fenerbahçeli yıldızların oyun içinde çizdikleri inişli çıkışlı grafik gerçekten düşündürücü. Darüşşafaka ise bu sezon çok can yakıp, ligde iyi işler yapacağının işaretini dünkü mücadelesiyle verdi. Eğer biraz daha dikkatli olup kritik hatalar yapmasalardı, dün salondan galip bile ayrılabilirlerdi. Hata dedik de aklımıza geldi... Oyunun son bölümünde iki taraftan da öyle basit ve yapılmayacak yanlışlar izledik ki, şaşmamak elde değil. Hücum fauller, sportmenlik dışı fauller, hatalı şut seçimleri ve en sonunda 18 saniye kala 4 sayı önde olan sarı lacivertli ekibin faul yapıp topu kendi kontrolüne almaması.

Basit hatalar dünkü ilginç çekişmenin sonucunu belirlerken, Fenerbahçe'ye maçı kazandıran isim bence 17 sayısına, 17 ribaunt ekleyen ve iyi mücadele veren McRae oldu. İkinci yarıdaki mücadelesi ile alkışı hakeden bir diğer isim de Levent idi.

İyi mücadele vermelerine karşın kritik anlarda daha çok hata yapan Dürüşşafaka kadar, hakemlerin de hatalı düdük çaldığını hemen belirtelim.Bunları da Beğenebilirsiniz