Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şaşırdın mı MHK

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

3 puanımızı yakan Aksoy'u Adana maçına atadılar

İbrahim Aksoy, F.Bahçe maçında Fazlı'nın nizami golünü vermeyip, Preko'nun ofsayt golünü geçerli saymıştı. MHK, hatasını tescil ettiği Aksoy'u, şimdi de Adana-Antalya maçını yönetmesi için görevlendirdi.

Hafızalarımızda

Antalyaspor'da, hakem korkusu. MHK, bugün oynanacak Adanaspor-Antalyaspor karşılaşmasına ligin 10'uncu haftasında Fenerbahçe ile oynanan maçta Antalyaspor'un 3 puanını yakan İbahim Aksoy'u atadı. Aksoy, Antalya-Fenerbahçe maçında skor 2-2 iken Fazlı'nın 85'inci dakikada attığı nizami golü vermemiş, 90'ıncı dakikada Preko'nun ofsayttan attığı golü geçerli saymıştı.

Hatası tescilli

Aksoy ayrıca, maçtan sonra Antalyasporlu taraftarların saldırısına uğradığını iddia ederek kırmızı beyazlı kulübün cezalandırılmasını istemiş, ancak PFDK gözlemci raporunu dikkate alıp Antalyaspor'a ceza vermemişti. Aksoy'un, bu maçtaki hatasını tescil eden ve ligin devre arasındaki seminerde resmen açıklayan MHK'nın, şimdi aynı hakemi Adana-Antalya maçına ataması garip karşılandı.

Antalya endişeli

Aksoy'un şimdi de Adanaspor maçına atanması kırmızı beyazlı camiayı bir hayli endişelendirdi. Genel Menajer Erdal Akpınar, ‘‘Hakemlerin hatalı yönetiminden ilk kez mağdur olan ekip değiliz. Hatayı da sadece bir hakem yapmıyor. Şimdi hakemin adını tartışamayız. Sahada rakibi olduğu gibi, olabilecek hatalarına karşı hakemi de yenmek zorundayız. Futbolun kuralı bu’’ diye konuştu.

ANTALYA/DHA


Bunları da Beğenebilirsiniz