« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şaşırdım kaldım

Turgay Şeren
SON GÜNCELLEME
Dün akşam hem maç içinde, hem de maçtan sonra kafam karmakarışıktı. G.Saray'ın sahada ne yaptığını anlamak için, futbol kahini olmak lazım. G.Saray'ın attığı ikinci golde Suat kafayı vurdu ve tüm sarı kırmızılıları az da olsa rahatlattı. Ancak 89. dakikada Suat golü atmadan 3-5 saniye önce adamların kaçırdığı yüzde yüz bir gol var.

Kerem ile karşı karşıya kalan Arnavut futbolcu topu dışarı atmasa, kolay golü yapsa, maç 1-1 bitecek. Sonra hep beraber ‘‘Tiran'da ne olur?’’ diye düşeneceğiz. 2-0 galibiyet çift maçlarda kendi sahanda olsa da büyük bir avantajdır. Arnavut takımının G.Saray'ı orada 3 farkla yeneceğini hiç zannetmiyorum. Daha doğrusu ihtimal vermiyorum.

G.Saray'da defansta, orta sahada ve forvette büyük sorunlar var. Popescu ve Bülent çok ağır. O zayıf takımın, Popescu ile Bülent'in arasına ve arkasına attığı tek tük paslarda dahi, iki futbolcu rakibi yakalayamadı.

Biz hep beraber G.Saray'ın karşısında dün akşam güçlü bir Avrupa takımı olmadığı için dua etmeliyiz. Gelelim, orta sahaya. G.Saray'ın o savaşan, rakibi bezdiren orta sahası gitmiş, yerine çok pas hatası yapan, ayağındaki topu Hasan gibi hiç çıkarmak istemeyen futbolcular gelmiş.

BİR TOP YETMEZ

Ya forvet. Ümit Karan güzel bir gol attı, doğru. Onu dikkatle izledim. Öylesine pozisyonlarda topa o kadar kötü vurdu ki, inanılır gibi değil. Berkant'a gelince. Ben onu ilk defa izliyorum, o da topu çok seviyor. İşin doğrusu şu; G.saray'a bir top yetmez, 3-4 top lazım ki, sarı kırmızılı futbolcular keyiflerini sürsünler.

Hakan'ın sakatlığı geçmiş bundan mutlu oldum. Zira Hakan gibi, güçlü bir defans oyuncusuna G.Saray'ın ihtiyacı var. Daha tam formda değil, ama eski Hakan olacak. Ergün ayağındaki topları öylesine şandel ortaya vuruyor. G.Saray eskiden böyle mi, gol atardı? Rakibi demir büker gibi bükerdi, golleri sıralardı. Hasan Şaş'ın ikinci büyük kusuruna gelelim. O tribünlere topu vurması, el kol hareketi yapması, ne ilk, ne de son. Yok mu G.Saray kulübünde Hasan'a ‘‘Bu senin yaptığın ayıptır, çirkindir’’ diyecek birisi?

Süper bir hakem izledim. Her çaldığı düdük fevkaladeydi. Rakip çok koşuyor, mücadele de ediyor. Ama gücü o kadar. Tekrar edeyim, Tiran'da G.Saray maçın başında bir gol yerse işi zorlaşır. Ama herşeye rağmen sarı kırmızılı takımın bu şansı kaybedeceğine ihtimal vermiyorum.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz