Ege Haberleri

EGE

  Sasalı'ya üç park birden

  Hürriyet Haber
  20.08.2014 - 13:10 | Son Güncelleme: 20.08.2014 - 13:10

  ÇİĞLİ Belediyesi daha yeşil bir ilçe için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Sasalı'da projelendirilen 3 parkın yapımına başladı.


  Sasalı'da 32. ve 42. sokakların kesiştiği yerde 3 bin metrekarelik, 128. sokakta 4 bin metrekarelik ve 172. sokakta ise 3 bin metrekarelik olmak üzere 3 adet parkın yapımı devam ediyor. Parklarda, modern kent mobilyaları, çocuk oyun grupları, fitness alanları ve otoparklar, tenis kortu, spor sahası, yeşil alanlar ve kafeterya gibi birçok detay düşünüldü. Modern tasarımı ve estetik görüntüsüyle Çiğlililere hizmet vermesi planlanan parklar sayesinde, vatandaşların huzur ve güven içinde yararlanabileceği sosyal alanların oluşturulması amaçlanıyor. Halkın ihtiyaçlarına uygun hazırlanacak olan parkların çok yakında hizmete girmesi planlanıyor.
  Park yapım çalışmalarını inceleyen Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, teknik ekipten bilgi aldı. Sasalı mahallesinden başlamak üzere Çiğli'nin birçok mahallesine yapılması düşünülen park projeleriyle kente soluk aldırmayı sürdüreceklerini belirten Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, "İlçemizin her yerinin, her mahallesinin vatandaşlarımızın rahatı, huzuru ve mutluluğuna hizmet etmesi için uğraşıyoruz. Bu heyecanla 3 yeni park projesini daha hayata geçireceğiz. Sasalı'nın yeşil dokusunu zenginleştirmek ve vatandaşlarımıza yeni nefes alanları açmak için çalışıyoruz. İnsanların sosyal yaşamına katkı sunan her projenin destekçisi olacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı