Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şaş defansa Okan forvete

Galatasaray Teknik Direktörü, dün sabahki çift kale maçta Hasan Şaş’ı sağ bekte, Okan’ı sol açıkta, Emre’yi ön liberoda, Arda’yı da oyun kurucu mevkisinde oynattı.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
DİSİPLİNİ ve hırsıyla Galatasaray’a yeni bir hava getiren teknik direktör Karl Heinz Feldkamp, futbolcularından en iyi şekilde verim alabilmek için çeşitli denemeler yapıyor. Kalli, oyuncularının ne gibi yeteneklere sahip olduğunu öğrenmek amacıyla onları değişik yerlerde oynatıyor. Dün sabahki antrenmanda yapılan çift kale maçta futbolcular sürpriz mevkilerde görev aldı. Bugüne dek orta saha ve forvette görmeye alıştığımız Hasan Şaş sağ bekte oynarken, stoper Emre Aşık ön liberoda, orta alan oyuncusu Okan Buruk sol açıkta hücum ağırlıklı, solun değişmez ismi Arda Turan ise oyun kurucu olarak forma giydi. Kalli, mevkilerini değiştirdiği oyuncuların yeni yerlerinde nasıl oynadığını dikkatle izledi ve not aldı.

Necati ve Sabri’ye fırça

Antrenmanlarda tempoyu yüksek tutan Kalli, çift kale maçta istediklerini yapamayan oyuncuları bol bol fırçaladı. Günün ilk fırçasını yiyen isim Necati oldu. Tecrübeli futbolcu, girdiği net gol pozisyonunu çalım atma sevdası yüzünden değerlendiremeyince Feldkamp, oyunu hemen durdurup, Necati’ye, "Bu top buralara çok zor geliyor. Ama sen bunu boşa harcıyorsun" diye bağırdı. Kalli, kanat çalışması sırasında isabetsiz ortalar yapan Sabri’ye de, "Yere bakma, yerde bir şey yok. Kafanı kaldır, adamlarını gör ve ona göre topa vur" diye çıkıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler