« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sarvan: Türkiye'nin en iyi stadı yapılıyor

Kayseri'de yapımı süren Kadir Has Stadyumu ve Spor Kompleksini gezen Merkez Hakem Komitesi (MHK) Başkanı Oğuz Sarvan, statla ilgili çok şeyler duyduğunu belirterek, “Ancak gelip görünce anladım ki, söylenenler az bile. Türkiye'nin en iyi stadı yapılıyor” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kadir Has Stadyumu'nu ve spor kompleksini gezen MHK Başkanı Sarvan ve bazı MHK üyelerine bilgiler verdi.

Özhaseki, en uygun fiyatla en iyi stadı yapmaya gayret ettiklerini belirterek, “Eski stadın yerini belediye olarak sattık ve yeni stadın yapımı için önemli bir kaynak elde ettik. Belediye kasasından çok fazla bir para çıkmadı. Şu anda bütün malzemeleri alınan statta montaj çalışmaları devam ediyor” dedi.

Stadı 2009 yılının Ocak ayına yetiştirmeye çalıştıklarını kaydeden Özhaseki, şöyle dedi:

“Havalar iyi gittiği sürece bu çalışmalar devam edecek. Şu anda 250-300 kişi aralıksız çalışıyor. Stat, bir başka özelliğiyle de dünyanın sayılı statlarının arasına girecek. Çünkü tek parça olarak 232 metre uzunluğunda çelik konsturiksiyon kullanılıyor. Raylı sistem ve şehirler arası bölünmüş yol arasında yer alan stada ulaşım da çok kolay olacak. Bu çapta yapılan bir stat yok. Başka illerden Kayseri'ye gelip stadı inceliyorlar ve yetkililerden bilgi alıyorlar.”

“MÜKEMMEL BİR STAT OLUYOR”

MHK Başkanı Sarvan da, göreve geldikleri günden bu yana Kadir Has Stadı ile ilgili çok sözler duyduğunu, yapılan çalışmalar hakkında hep olumlu bilgiler aldığını ifade ederek, “Bu söylenenler çerçevesinde stadı çok merak ediyordum. Gelip görünce söylenenlerin az bile olduğunu anladım. Türkiye'nin en iyi stadı oluyor” dedi.

Kayseri'de yapılan stadın, Avrupa'nın en iyi statlarından biri olabileceğini kaydeden Sarvan, şunları söyledi:

“Bildiğim kadarıyla Avrupa'nın en iyi statlarından biri olacak. Gördüğüm kadarıyla, bu tarzda ve bu teknolojiyi barındıran başka bir stat da yok. Kayseri'yi de çok beğendim. 10 senedir gelmemiştim, gerçekten çok güzel bir şehir. Daha önceleri hakem olarak maç yönetmek için gelmiştim. Tabi o zaman insan sinirli, stresli oluyor ve etrafındaki güzellikleri fark edemiyor. Şimdiki gelişimiz biraz daha rahat olduğu için gezip görme fırsatımız oldu.”

MHK Başkanı Sarvan ve MHK üyeleri, daha sonra yan sahayı, atletizm pisti ile olimpik yüzme havuzunu gezerek yetkililerden bilgi aldılar. Sarvan, MHK üyeleri, stat ile spor kompleksinin Avrupa standartlarında olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür ettiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz