MANİSA HABERLERİ

Saruhanlı Köprülü Kavşakta Geri Sayıma Başladı

IHA
28 Temmuz 2015 - 17:06Son Güncelleme : 28 Temmuz 2015 - 17:07

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHRİN ULAŞIM SORUNLARINA NEŞTER VURACAK PROJELERİ HAYATA GEÇİRMEK İÇİN GÜN SAYIYOR. ŞEHRİN SANAYİLEŞME ORANININ YÜKSELMESİ, ARAÇ VE NÜFUS SAYILARININ GÜNDEN GÜNE ARTMASIYLA YAŞANAN TRAFİK SORUNLARI MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HAZIRLADIĞI DEV PROJELERLE ÇÖZÜME KAVUŞACAK.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi şehrin ulaşım sorunlarına neşter vuracak projeleri hayata geçirmek için gün sayıyor. Şehrin sanayileşme oranının yükselmesi, araç ve nüfus sayılarının günden güne artmasıyla yaşanan trafik sorunları Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı dev projelerle çözüme kavuşacak.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Saruhanlı’ya kazandırılacak Köprülü Kavşak Projesi’nin detaylarını görüşmek üzere Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı ile istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Genel Sekreter Yardımcısı Aytaç Yalçınkaya, Şehir Planlamacısı Ahmet Turgut, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Türkan Taş Köroğlu, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Müge Türkeli Kuğu ve ilgili şube müdürleri katıldı.
TRAFİK ÇİLESİ VE KAZALARIN ORANI AZALACAK
İzmir-İstanbul yolu üzerinde bulunan Saruhanlı ilçesi için Köprülü Kavşak Projesi’nin yaşanan ölümcül trafik kazalarına ve trafik yoğunluğuna çözüm olacağını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasında sağlanan mutabakat neticesinde Köprülü Kavşak Projelerinin yapımı konusunda aşamalar kaydettik. Bugün burada Saruhanlı Belediye Başkanımız Hüseyin Yaralı ile birlikte, ilçeye yapılacak köprülü kavşak projesi için bir araya geldik. Köprülü Kavşak Projesi’nin İzmir-İstanbul yolu üzerindeki diğer ilçelerde olduğu gibi Saruhanlı için de gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu toplantıyı gerçekleştirmemizin amacı, projede ilk adımları attık. Saruhanlı’da hayata geçireceğimiz köprülü kavşağın kesin uygulama projelerinin çizilip, tamamlanmasına müteakip, yapım ihalesine çıkma noktasına birkaç ay içerisinde gelmeyi hedefliyoruz. Trafik yoğunluğunu fazlaca yaşayan ve ölümcül kazalara sebebiyet veren mevcut dört yol girişi yerine ilçeye kazandıracağımız köprülü kavşak projesi ile Saruhanlı’nın kaderini değiştirmek istiyoruz” diye konuştu.
CİDDİ CAN KAYIPLARI YAŞANDI
Saruhanlı’daki trafik sorununa çözüm oluşturacak köprülü kavşak projesinin ilçe için elzem olduğunu belirten Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı da, proje için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. İzmir-İstanbul yolu istikametindeki ilçe girişinde ciddi can kayıplarının yaşandığını aktaran Yaralı, “Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından hayata geçirilecek olan Saruhanlı, İzmir-İstanbul yolu kavşak düzenlemeleri ile ilgili değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’le istişare toplantısı yapıyoruz. Projenin enine boyuna değerlendirmesini yapacağız. Saruhanlı’nın kavşak projesi konusunda ciddi bir ihtiyacı var. Çünkü burada ciddi canlar kaybedildi. Çok sayıda canlar yitirdik. O yüzden bu projenin elzem bir proje olduğunu düşünüyorum. Ve hayata geçirilmesinin de elzem olduğunu düşünüyorum. İnşallah en kısa zamanda Saruhanlı’mıza yakışır bir şekilde kavşak projesi uygulanır. Ben şimdiden Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Saruhanlı Köprülü Kavşakta Geri Sayıma Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Saruhanlı Köprülü Kavşakta Geri Sayıma Başladı haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:25
  • Öğle
   13:23
  • İkindi
   17:07
  • Akşam
   20:01
  • Yatsı
   21:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı