Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şartlı salıverme Meclis'te bugün görüşülecek

  Hürriyet Haber
  20 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 20 Aralık 2000 - 00:01

  İktidar partilerinin, ''Şartla Salıverme ve Cezaların Ertelenmesi Yasası'' ile 'Memurlar ve Diğer Kamu Görevlileri Hakkındaki Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Yetki Kanunu Tasarısı''nın Genel Kurul'da bugün görüşülmesi yönündeki önerileri, kabul edildi.

  İktidar partileri, Danışma Kurulu'nda kabul edilmeyen önerilerini Genel Kurul'a getirdi. Önerinin aleyhinde söz alan DYP Grup Başkanvekili Turhan Güven, şartla salıverme yasasının sosyal barışı bozucu nitelikte olduğunu ifade ederek, ''Cezaevlerinde isyanlar devam ederken siz bunları affetmeye çalışıyorsunuz'' dedi.

  CEZAEVİ OPERASYONLARINA KUTLAMA

  DSP Grup Başkanvekili Aydın Tümen de konuşmasında hükümeti, cezaevlerine yönelik yapılan operasyondan dolayı kutladı. Hükümetin sabırlı, tutarlı ve ödünsüz tavrı ile müdahalede bulunduğunu kaydeden Tümen, ''Devlet, devlet gibi davrandı. Yıllardır girilemeyen cezaevlerine girildi'' dedi. Tümen, öncelikle ele alınması istenen Şartla Salıverme Yasası'nın sosyal barışa hizmet edeceğini söyledi.

  Genel Kurul'da yapılan oylama sonucu iktidar partilerinin Yetki Ya Tasarısı'nın gündemin ikinci sırasına, Şartla Salıverme, Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkındaki Yasa'nın ise gündemin 5. sırasına alınmasını, bugünkü çalışmaların, bu konuların görüşmeleri tamamlanıncaya kadar sürmesini öngören önerisi kabul edildi. Öneriye göre, Genel Kurul yarın da 11.00-13.00, 14.00-16.00, 18.00-24.00 saatleri arasında çalışacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı