Sarrazin'den Merkel'e cevap: "İslam Avrupa'ya ait değildir"

Hürriyet Haber
20.01.2015 - 15:36 | Son Güncelleme:

'Almanya kendini yok ediyor' kitabıyla bilinen Thilo Sarrazin, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in "İslam da Almanya'ya aittir" sözlerine itiraz etti ve Pegida hareketini destekledi. Sarrazin ayrıca batılı dünya düzenini reddeden Avrupalı Müslüman sayısının giderek arttığını ifade etti.

İslam dininin Almanya'ya ait olduğunu savunan Merkel'i eleştiren Sarrazin, "Başbakan, İslamın Avrupa'nın geleneklerine ve kültürüne ait olduğunu düşünüyorsa yanılıyor" dedi.

Ruhr Nachrichten'e konuşan Sarrazin, "Merkel eğer Almanya'daki Müslümanların ancak uyum sağladığı takdirde hoş karşılanıp tüm vatandaşlık haklarından yararlanacağını söylerse, o zaman ona hak veririm. Ama bu çok banal bir fikir" dedi.

KONTROLSÜZ GÖÇ SAYESİNDE GELDİLER

"Radikal ve şiddet eğilimli yönleriyle" Almanya'ya gelen İslam dininin son 40 yılda "plansız ve kontrolsüz göç yüzünden Alman toplumuna sızdığını ifade eden Sarrazin, Merkel'in asıl sorunun üstünü örttüğünü söyledi.
Sarrazin, "Avrupa'da, batılı dünya düzenini reddedip, kültürel uyum sağlamayan ve paralel toplumlara tecrit eden Müslüman sayısı artıyor" dedi.

PEGİDA'YA DESTEK

Sarrazin, Pegida'nın fanatik ve aşırı sağcılara rağmen çoğunlukla sıradan insanlardan oluştuğuna dikkat çekerek, "Göstericilerin dile getirdiği endişelerin birçoğunu paylaşıyorum" dedi.

Avrupa'daki terörün yüzde 90'ının Müslüman örgütlerce işlendiğine vurgu yapan Sarrazin, İslam dünyasında yaşayan toplumların "siyasal istikrarsızlık, kadın ve dini azınlıkları bastırmak, şiddete eğilimli, az gelişmiş ve demoktarik olmamak" gibi özellikleriyle bilindiğini belirtti.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı