Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sarp Sınır Kapısı'nda kuyruk çilesi

  Muhammet KAÇAR/HOPA (Artvin), (DHA)
  21.10.2008 - 12:47 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE'nin Kafkaslar'a açılan kapısı konumundaki Artvin'in Hopa İlçesi'ndeki Sarp Sınır Kapısı'ndaki TIR kuyruğunun 3 kilometreye ulaşması şoförleri isyan ettirdi.

  Artvin'in Hopa İlçesi'ndeki Sarp Sınır Kapısı'ndan Kafkasya ülkelerine geçiş yapmak için bekleyen TIR'ların oluşturduğu kuyruk yaklaşık 3 kilometreye ulaştı. Kapıda devam eden modernizasyon çalışmalarının geçişi yavaşlattığı belirtilirken, Gürcistan'dan Türkiye'ye geçişlerde ise bir sorun yaşanmıyor. Sınırda bekleyen bazı şoförler ise gece Hopalı TIR şoförlerinin hiç beklemeden sıranın önüne geçerek Gürcistan'a gittiği iddiasında bulundu.

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye giden TIR şoförü Aslan Sevim, “Karadenizli TIR şoförlerinin çoğu sıraya girmeden gelip geçiyor. Biz de bu nedenle daha çok beklemek zorunda kalıyoruz” dedi. Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e giden Sezai Cansız ise “Ben burada iki gündür bekliyorum. 3 kilometre TIR kuyruğu var. Buna bir çözüm bulunsun” diye konuştu. Fatih Soykan adlı şoför de “Her zaman burada üç gün beklemek zorunda kalıyoruz. Ne kadar daha bekleyeceğiz belli değil. Artık buna bir son verilsin” dedi. Dün geceden bu yana beklediğini belirten Hüseyin Çolak ise “Öğlen oldu daha bir aracı bile içeri almadılar. Sıkıntımız çok. Burada çok kötü koşullarda bekliyoruz. Tuvalet yok, yemek yok, kötü durumdayız” dedi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı