Gündem Haberleri

  Şaron'un durumu ağır

  (a.a.)
  05.01.2006 - 00:01 | Son Güncelleme:

  İsrail Başbakanı Ariel Şaron Beyin kanaması geçirdi. Kudüs'te bir hastanede ameliyata alınan Şaron'un durumunun ağır olduğu bildirildi.

  İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un beynindeki kanamanın ”yoğun” olduğu bildirildi. Kudüs'teki Hadassah Hastanesi Başhekimi Dr. Şmuel Şapira, İsrail'in Kanal 10 televizyonuna yaptığı açıklamada, “Beyinde yoğun bir iç kanama var. Bir saattir ameliyathanede” dedi.

  Öte yandan üst düzey kaynak, Şaron'un durumunun ağır olduğunu ve iyileşemeyebileceğini söyledi. Kaynak, “Durum kötü görünüyor. İyileşip iyileşemeyeceğini bilmiyorum” dedi.

  KUDÜS'TEKİ HASTANEDE

  İsrail basını, Şaron'un, çiftliği yakınlarındaki Soroka hastanesine kaldırıldığını bildirirken, başbakanlık, Kudüs'teki Hadassah hastanesine kaldırıldığını açıkladı.

  Başbakanlık açıklamasında, Şaron'un şuurunun yerinde olduğu ve doktorunun gözetiminde bulunduğu kaydedildi.

  Daha önce de kalbinden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan 77 yaşındaki Şaron'a yarın anjiyo yapılacağı açıklanmıştı.

  Şaron'un kalbindeki doğuştan 2 milimetrelik deliğin pıhtılaşmaya ve inmeye neden olmasından şüpheleniyordu. Kalbine küçük bir tüp takılarak, ileride meydana gelebilecek kan pıhtılaşmalarının engelleneceğini ifade eden doktorlar, İsrail Başbakanı'nın sağlık durumunun, hastaneye kaldırılmadan önceki durumla aynı olduğunu, rahatsızlığının vücudunda ve beyninde herhangi bir hasara yol açmadığını söylemişlerdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı