Gündem Haberleri

  Sarkozy'ye polis baskını

  Arzu ÇAKIR MORIN / PARİS
  04.07.2012 - 09:42 | Son Güncelleme:

  CUMHURBAŞKANLIĞI koltuğunu kaybettikten sonra dokunulmazlığı kalkan ve eşi Carla ile Kanada’da tatilde olan Nicolas Sarkozy’nin evini ve bürosunu mali şube polisleri bastı.

  L’Oreal soruşturmasını yürüten Bordeaux soruşturma hakimi Jean Michel Gentil’in talimatı üzerine 10’u aşkın mali polis, Carla Bruni’nin Paris’teki Montmorency Villası’na, Sarkozy’nin avukatlık bürosu ile cumhurbaşkanlığı sona erdikten sonra tahsis edilen yeni bürosuna baskın düzenledi. Sarkozy’nin 2007’deki seçim kampanyası sırasında kozmetik devi L’Oreal’in patronu Liliane Bettencourt’dan zarf içinde kayıt dışı yardım aldığı iddiasını araştıran Bordeaux hakimliği, Sarkozy’nin bu parayı aldığına dair iki tanık ifadesine ilişkin delil araştırıyor. Hakim Gentil’in Sarkozy’yi ifade vermek üzere çağırması ise an meselesi.

   

  Baskın üzerine olay yerine gelen Sarkozy’nin avukatı Thierry Herzog, müvekkilinin ailecek Kanada’ya tatile çıktığını açıkladı. Herzog, “Müvekkilim, 2007’deki ajandası da dahil, hakimin talep ettiği tüm belgeleri kendisine gönderdi. Bu yapılan baskınlar gereksiz. Üstelik Sarkozy’nin bütün ziyaretlerine korumaları şahit olmuştur . Bu polislerin kimliklerini vermek için hakime yeniden yazdık” dedi.

  GAZETECİLER BASKININ ARDINDAN SARKOZY'NİN OFİSİNE AKIN ETTİ / FOTO GALERİ

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı