Dünya Haberleri

DÜNYA

  Sarkozy'ye kızan hakimler greve gitti

  A.A.
  07.02.2011 - 16:49 | Son Güncelleme:

  Fransa'nın bazı kentlerinde hakimler ve savcılar, kendilerini eleştiren Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'yi protesto etmek için greve gitti. Sarkozy, daha önce defalarca mahkum olmuş bir kişinin hapisten çıktıktan sonra işlediği cinayetle ilgili olarak yargı mensupları ve güvenlik güçlerini sert bir şekilde eleştirmişti.

  Hakimler ve Savcılar Sendikası'nın (USM), Sarkozy'nin son açıklamasını protesto için başlattığı grevin, perşembe gününe kadar sürmesi bekleniyor.

  Hakimler ve savcılar, Sarkozy'yi yargının gerçek sorunlarıyla ilgilenmek ve somut çözüm üretmek yerine, seçime yönelik popülist açıklamalar yapmakla suçluyor.

  Laetitia isimli bir kızın, daha önce 15 kez mahkum olmuş bir kişi tarafından kaçırılıp, öldürülmesiyle ilgili konuşan Sarkozy, sürekli suç işleyen sabıkalıların, cezaevinden tahliye olmalarından sonra yeteri kadar iyi izlenmedikleri gerekçesiyle güvenlik güçlerini ve yargı mensuplarını sert bir şekilde eleştirmişti.

  Sarkozy, “Sürekli suç işleyen sabıkalıların izlenmesi konusunda, polis ve yargı sistemimiz iyi çalışmıyor” diyerek tepkisini dile getirmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı