Dünya Haberleri

  Sarkozy: Karizmasıyla dünyayı baştan çıkardı

  Hürriyet Haber
  07.09.2007 - 22:37 | Son Güncelleme:

  Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, "Pavarotti, en tanınmış opera sanatçısıydı. Sanat kalitesi, sıcaklığı ve karizması dünyayı baştan çıkarmıştır" diyerek ünlü tenoru övdü.

  Pavarotti'nin hayatı / Foto-analiz

  Reha Erus: Addio 'Big Luciano'

  Muhteşem üçlü 

  Hayali futbolcu olmaktı

  Türk operacıları ne dedi

  Eşe veda bakışı

  İspanyol tenor Placido Domingo, 1990’daki "3 Tenor" konseri kapsamında birlikte sahne aldığı Pavarotti için, "Mükemmel sesine her zaman hayran oldum. Hatasız ses rengi vardı. Espri anlayışını çok severdim. Jose Carreras ve onla çıktığımız konserlerden önce o kadar çok eğlenirdik ki, sahneyi unuturduk" diye konuştu.

  Carreras ise İsveç’te yaptığı açıklamada, Pavarotti’yi tüm zamanların en önemli tenorlarından biri olarak daima hatırlayacağını söyledi ve "karizmatik, mükemmel bir kişiliğe sahipti" dedi.

  Pavarotti ile 1965’te sahne alan soprano Joan Sutherland da sanatçının sesini överek, "Sesinin kalitesi çok farklıydı. Onun sesini duyduğunuzda hiç tereddüt etmeden, ’Bu kesinlikle Pavarotti’ derdiniz" ifadesini kullandı.

  İngiliz tenor Russell Watson da, "Pavarotti’nin inanılmaz bir ses gücü ve kontrolü bulunduğunu, hayatı da dolu dolu yaşadığını" söyledi.

  Londra’daki Covent Garden Royal Opera House’dan yapılan açıklamada, "Sesinin duygulu ve mükemmel kalitesiyle insanlara temas edebilen eşsiz bir yeteneği vardı" denildi.

  İtalyan film direktörü Franco Zeffirelli, Pavarotti’yi diğer meslektaşlarından ayrı tuttu. Zeffirelli, "Pavarotti bir yana, diğer tenorlar bir yana" diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı