Dünya Haberleri

  Sarkisyan: Çatışmalar sıcak savaşa dönüşebilir

  DHA
  04.04.2016 - 19:34 | Son Güncelleme:

  Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Dağlık Karabağ’da çatışmaların şiddetlenmesinin geniş çaplı bir sıcak savaşa neden olabileceğini söyledi.

  Sarkisyan, AGİT ülkelerinin büyükelçileriyle yaptığı görüşmede, çatışmaların şiddetlenmesinin “geniş çaplı sıcak savaş da dahil olmak üzere, daha önceden öngörülemeyen ve geri dönüşü olmayan sonuçlara” yol açabileceğini ifade etti.

  Azerbaycan Savunma Bakanlığı: 170 Ermenistan askeri öldürüldüAzerbaycan Savunma Bakanlığı: 170 Ermenistan askeri öldürüldü

  Ermenistan’ın ve Dağlık Karabağ’daki Ermeni yönetiminin 1994 tarihli ateşkes anlaşmasına uyulması ve bütün askeri birliklerin 1 Nisan 2016 tarihindeki konumlarına dönmeleri gerektiğini dile getiren Sarkisyan, ateşin ancak karşılıklı olarak kesilebileceğini savundu.

  SARKİSYAN: AZERBAYCAN’IN MUHATABI, DAĞLIK KARABAĞ’DIR

   Dağlık Karabağ Sorunu’nun tarafının Dağlık Karabağ yönetimi (Ermeni işgali altındaki Dağlık Karabağ’da bulunan Ermeni idaresi) olduğunu savunan Sarkisyan, Azerbaycan’ın “hoşlansa da hoşlanmasa da”, Karabağ yönetimi ile doğrudan müzakerelere başlamak zorunda olduğunu ileri sürdü. 

  Etiketler: çatışma
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı