KAYSERİ HABERLERİ

Şarkışla'da pancar ekimi törenle yapıldı

DHA
29.04.2017 - 09:56Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Şeker tarafından 63'ncü kampanya döneminde, Sivas'ın Şarkışla İlçesi Gümüştepe Köyü'nde pancar ekim töreni düzenlendi.
Törenie konuşan Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, bölgenin önemli bir coğrafi yapıya sahip olduğunu anlatırken, "Pancar, bölgemiz insanının en önemli geçim kaynağıdır. Geçmiş yıllara oranla pancar verimi çok arttı” dedi. Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay ise yaptığı konuşmada, “Çiftçilik işi zor, meşakkatli, sıkıntılı bundan 1 ay öce ekenlerin maalesef pancarları çıkmasına rağmen pek çok yerleri soğuk vurdu. Kum fırtınasından etkilendi. Birçok çiftçi zarar gördü. Erken ekiyor soğuktan etkileniyor, geç ekiyor kuraklıktan etkileniyor. Tabiat şartlarıyla çiftçi sürekli mücadele etmek zorunda bırakıyor. Allah’ın izni ile Gümüştepe ve diğer bölgelere ektiğimiz pancar, bereketi ile topraktan fışkıracaktır” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Şarkışla'da pancar ekimi törenle yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 09 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şarkışla'da pancar ekimi törenle yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı