Gündem Haberleri

  Şarkılar ve çiçeklerle uğurlanıyor

  Hürriyet Haber
  01.12.2001 - 11:24 | Son Güncelleme:

  Efsane Beatles grubunun üyelerinden George Harrison dünyanın dört bir yanındaki hayranları tarafından çiçekler ve şarkılarla uğurlanıyor. İngiltere'den ABD'ye Avusturya'ya kadar pek çok ülkede Harrison için mumlar yakılıyor, dualar ediliyor.

  Efsanevi İngiliz müzik topluluğu Beatles`ın önceki gün ölen üyesi gitarist ve besteci George Harrison`ı, Hare Krishna akımına mensup eski dostlarının şarkılar ve dualarla uğurladıkları bildirildi.  Uluslararası Krishna hareketinden Gauda Chandra Das, yaptığı açıklamada, Harrison`un ölümünden derin üzüntü duyduklarını belirterek, "George Harrison`ın etrafında 1960`lı yıllardan beri tanıdığı dostları vardı. Şarkılar ve dualar edildi. Huzur içindeydi" dedi.

  Bu arada New York`ta ünlü Central Park`ta, Harrison anısına bir konser verildi.  1980 yılında bir suikaste kurban giden bir diğer Beatles üyesi John Lennon`un öldürüldüğü yere yakın bir yerde, bas gitar ve elektro gitar çalan iki kişinin, bir ritm box`la birlikte verdiği konseri yaklaşık 400 kişi izledi.  

  Küçük grup konserde, "I wanna hold your hand" ve "Let it be" gibi Beatles klasiklerini seslendirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı