Şarkıcı Günel adliyede

28 Ocak 2010 - 00:00Son Güncelleme : 28 Ocak 2010 - 09:42

EBRU Gündeş’in erkek arkadaşı, işadamı Reza Zarrab, eski sevgilisi Azeri şarkıcı Günel Zeynelova tarafından ölümle tehdit edildiğini ileri sürdü. Reza Zarrab, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bugün savcıya ifade veren Günel Zeynelova ise suçlamayı kabul etmedi.

GÜNEL FOTOĞRAFLARI 

EBRU GÜNDEŞ FOTOĞRAFLARI

Günel Zeynelova ile çocukluk aşkı işadamı Reza Zarrab’ın 8 yıl süren ilişkileri 2008 yılının Eylül ayında sona erdi. Reza Zarrab, o dönem sevgilisinden ayrılan Ebru Gündeş’e gönlünü kaptırdı.

Ancak Günel Zeynelova ve yakınlarından sürekli ölüm tehditleri aldığını öne süren Reza Zarrab, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. İran asıllı playboy Reza Zarrab dilekçesinde Ebru Gündeş ile olan ilişkisine zarar vermek için Günel Zeynelova ile ailesinin her yolu denediğini ileri sürdü. Reza Zarrab'nin iddiasına göre Günel Zeynelova ve ailesi önceleri internet sitelerinden yalan haberler yayınlattı. Bunu başaramayacaklarını anlayınca tehdit yoluna gitti. Can güvenliği bulunmadığını iddia eden Reza Zarrab'ın avukatı dilekçede şunları ileri sürdü:

"Şüpheli Rahman Zeynelova (baba), bir internet sitesinin sahibi olan Tunç Erden Yakar ve müvekkilimin yanında çalışmakta olan Turgut Happani’yi arayarak, müvekkilimi öldüreceğini, kafasına sıkacağını belirtmiş. Anna Zöhre Zeynelova da (anne) müvekkilimi arayarak aynı tehditleri tekrarlamıştır. Günel ve ailesi hala Arkon Residance’daki dairemde kalıyor. Tüm ikazlara rağmen daireyi boşaltmadılar. Her alanda sergiledikleri kötü niyet ve sömürü amaçlı yaklaşımları kontrolden çıkmış drumudadır. Türkiye’de kalmak için müvekkilimden başka seçeneği olmayan bu kişiler artık daha fazla menfaat elde edemeyeceklerini anlayınca, kaybedecekleri birşeyleri olmaması nedeniyle son derece büyük tehlike arz etmektedirler. Müvekkilim hayati tehlike taşımaktadır ve şüphelilerin bu uğurda artık hiçbir şekilde çekincelerinin kalmadığı apaçık ortadadır.

Günel Zeynelova Türk vatandaşı değildir. Türkiye’de izinsiz çalışıyor. Müzik albümü ve televizyon programları yaparak haksız kazanç elde ediyor. Günel Zeynelova ile yakınlarının her an yurt dışına kaçma tehlikeleri bulunuyor. Suç işlemeye son derece büyük temayülleri olduğu tartışmasızdır. Günel Zeynelova sağlıklı olmayan bir ruh hali sergiliyor. Akıl almaz seneryolarla Zarrab’ın ilişkisini bozmaya çalışıyor. Günel’in kendi gönderdiği çiçeğe Reza Zarrab’ın adını yazdı. Kendi apartmanının yanındaki binada bulunan stüdyoya girişinin fotoğraflarını çektirerek, Zarrab’ın kendi evine geldiğini yalanını uydurdu.”

O BENİ TEHDİT ETTİ

Günel Zeynelova, savcılıkta verdiği ifadesinde ise şunları söyledi:

"Reza ile ilişkim onun söylediği tarihte bitmedi. 21 Ekim 2008 tarihinde Ataköy Marina’daki doğum günü partime geldi. Başka bir kadınla ilişkisi olduğunu öğrendiğimde ilişkimi bitirdim. Ancak peşimi bırakmadı. Hala kiramı ödediği doğrudur. Kira kontratı kendi adına olduğundan ödüyor, olabilir. Ayrıldıktan sonra ödememesi gerektiğini söyledim, fakat o ödemeye devam etti çünkü benimle barışma ümidi vardı. Basında yaptığım açıklamalardan dolayı, bu hususlar örtbas etmek için benim ve ailemin hakkında tehdit yalanını uydurdu. Ben, onu daha önce beni tehdit ettiği iddiasıyla Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulundum. Ben de arabası vardı. Ayrılmadan 4-5 gün önce arabasını Turgut ismindeki şahsa verdim. Bu kişi arabayı almak için evime geldi. Bana Rıza’nın kontratı kendi üzerime almamı söylediğini söyledi. Ben de kabul ettim"

Azeri kızı Günel çıkışta basın mensuplarının, "Ölüm tehdidi iddiası için ne diyeceksiniz?" şeklindeki soruya cevap vermeden adliyeden yürüyerek ayrıldı.

İranlı işadamı Reza Zarrab'ı savcılığa sunduğu dilekçesinde, Günel ve yakınlarının kendisini tehdit ettiğini, Günel'in Arkon Residance'taki dairesinden tüm ikazlara rağmen daireyi boşaltmadığı belirtilmişti. Dilekçenin sonuç bölümünde ise Günel ve yakınları hakkında kamu davası açılarak cezalandırılmaları istenmişti.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 41 Yorum }
 • tugba 61 28.1.2010 08:48:58
  al birini vur ötekini hepsı aynı ... günelde çok sımardı artık ha hıç bırını görmek ıstemıyorum tvde
 • ela sevinç 28.1.2010 08:21:02
  paylaşılamayn birlikte oldukaları kişi değil ki sadece PARA...............
 • Aydan Karat 28.1.2010 08:17:18
  Yurtidisinda 8 sene degil 1 sene beraber yasadiginizi ispat edin, her turlu tazminat hakki almayi hak kazanirsiniz. Gunel gayet dogrusunu yapiyor. 8 seneni harca, sonra ne o ben baska sarkici sevdim de, cik isin icinden. Bu isler bu kadar basit degil Rezab Bey. Aferin Gunel' e eger dogru ise hersey.
 • ayla dogan 28.1.2010 02:34:23
  cok cirkinsin Ebru, benide birzamanlar saclarim koyu iken buna benzetiyorlardi,saclarimi sariya boyattim, bu söylemler bitti!!!<br>Ebru sen hayatta bana benzeyemezsin!!!cunku ben DOGALIM!!!<br>Günel gözünü ac, kap kizim adami!!!
 • Kamil Bayrak 28.1.2010 01:07:56
  Ya benim anlamadigim misafir olarak memleketimize gelmisler,ne haklari var polisi yargi yi mesgul etmeleri sebep gönül iliskileri,neden memleketinizde bu haltlari karistiripta misafir oldugunuz bir yeri rahatsiz ediyorsunuz,misafir perverligin bögle giderse pervassiz tarafini görmeden defolun gidin.
 • elvan isik 28.1.2010 00:19:41
  kusura bakmayin ama gunel amma gurursuzmus tabi para tatli geliyodur birakmiyo adamin pesini
 
HaberlerFenerbahçeGalatasarayPKKburçniobeAziz YıldırımNusaybin