« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sarı'yı heyecan sardı

Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'nın tek Türk sporcusu Yasemin Sarı, dünyaca ünlü golfçülerle birlikte aynı golf sahasını paylaşmaktan dolayı heyecanlı olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Turnuvanın tek Türk golfçüsü 15 yaşındaki Yasemin Sarı, gazetecilere yaptığı açıklamada, turnuvada tek Türk sporcu olmasından dolayı gurur duyduğunu belirtti. İlk profesyonel turnuvası olduğuna dikkati çeken Sarı, “Turnuvada hem performansımı görmek, hem de zevk almak istiyorum. Dünyaca ünlü golfçülerle birlikte aynı golf sahasında oynamaktan dolayı heyecanlıyım. Hedefim golfte en iyi yere gelmek” dedi.

Turnuvaya katılan Amerikalı ünlü golfçü Christina Kim de Türkiye'de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu kaydetti. Golf sahasının çok zorlu olduğunu belirten Kim, “Golf sahası zorlu, ancak çok güzel. Tekrar buraya gelmeyi istiyorum. Eğer Amerika'daki turnuva takvimi uygun olursa yine Türkiye'ye geleceğim” diye konuştu.

“DİKKAT EDİLEREK OYNANILMASI GEREKEN BİR SAHA”

National Golf Clup Başkanı Bülent Göktuna ise turnuva sayesinde çok önemli tanıtım elde edildiğini söyledi. Bu yıl ilk kez Amerika'dan da golfçülerin turnuvaya katıldığını vurgulayan Göktuna, şunları söyledi:
“Antalya'da düzenlenen turnuvaya katılım daha da büyüyor. Bu turnuva, uluslararası alanda en iyi turnuvalar arasında yer alıyor. Turnuva bölgeye önemli bir tanıtım sağlıyor. Turnuva televizyonlardan da yayınlanacak ve yaklaşık 800 milyon seyirciye ulaşılması bekleniyor.”

İki yıl daha Avrupa Golf Turnuvası'nın Türkiye'de düzenleneceğini bildiren Göktuna, bayanlarda golfte en iyi 126 sporcunun turnuvaya katıldığını belirtti.

Turnuvaya katılan bir çok golfçünün Türkiye'ye ilk kez geldiğini dile getiren Göktuna, “Golfçüler, buradaki golf sahasını çok zorlu olduğunu söylediler. Buradaki golf sahası diğer sahalar gibi uzun değil, tam tersine kısa ancak dikkat edilerek oynanılması gereken bir saha. Bu nedenle de golcüler hünerlerini en iyi şekilde sergilemeliler. National Golf Clup'ın golf sahaları, golfçüler için en heyecan verici sahalardan birisi” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz