Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sarıyer'de dostluk maçı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İki ülke halkları arasında başlayan dostluk, Sarıyer'de yapılacak futbol karşılaşmasıyla pekişecek

Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü, Sarıyer Belediyesi'nin desteğiyle 'Kardeşlik ve Dayanışma' adı altında bir futbol maçına ev sahipliği yapmayı istiyor. Maçın, Atina Belediyesi Spor Kulübü futbol takımı ile Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü futbol takımı arasında düzenlemesi planlanıyor.

Belediye, Yunanistan'dan gelecek 25 kişilik konuk kafilesini ağırlamak için şimdiden hazırlıklara başladı bile. Atina Belediyesi Spor Kulübü yetkilileri, maç tarihini 26-29 Mayıs olarak belirledi.

Türkiye ve Yunanistan arasında son dönemde kurulan dostluğu perçinlemeye çalışan Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcıssı İrfan Kal, davet hakkında şunları söyledi: ‘‘İki ülke arasında dostluk duygusunun devamlılığını sağlamak amacıyla bu organizasyona giriştik. Ülkemizin yaşadığı 17 Ağustos depremi sonrasında Yunanistan'la acımızı paylaştık. Şimdi de aynı futbol sahasında dostluğu paylaşmak istiyoruz.

Amatör kümede oynayan Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü oyuncuları, bu davetin duygusal paylaşımı da sağlayacağı için önemli olacağını belirttiyor: ‘‘Yunanistan'dan gelen olumlu cevap bizi şaşırtmadı. Bu organizasyon bizi mutlu ediyor. Çünkü bu iki dostun buluşmasıdır. Biz de sahada buluşacağız’’.

Bu yıl şampiyonluğa oynayan Belediye Spor Kulübü takımı 'Dostluk Maçı'yla hem moral kazanacaklarını, hem de yeni futbolcu arkadaşlar edinerek organizasyonun amacına ulaşacağını ifade ediyorlar.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler