Eğitim Haberleri

  Sarıyer’de öğrencilere özel 304 konutluk proje

  Gülistan ALAGÖZ
  12.09.2013 - 09:39 | Son Güncelleme:

  Kılıçoğlu Group’un yeni şirketi Senatör Gayrimenkul, Sarıyer’de 50 milyon TL yatırımla 304 konutluk Panaroma Koç Life projesini hayata geçirecek. Bölgedeki üniversite öğrencilerine ve bekârlara hitap eden proje 18 ayda tamamlanacak. Projede metrekare satış fiyatı 6-7 bin TL.

  Kartal’da Hukukçular Towers, Kuriş Kule ve Kozyatağı’nda Mermerler Plaza gibi projelere imza atan Senatör Gayrimenkul yeni adres olarak Sarıyer’i seçti. Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, 7 bin öğrencinin bulunduğu bölgede üniversiteye başlayacak kızı için ev ararken bu ihtiyacı gördüğünü ve yeni projesinin böyle ortaya çıktığını belitti. Kılıç, 6 blokta, stüdyo, 1+1, ve 2+1 olmak üzere 304 konut yer alan projelerinin yüzde 33’ünü sattıklarını dile getirdi. Projedeki stüdyo dairelerin 250 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkarıldığını belirten Kılıç, “Bu fiyata alınan bir daire bin 300- bin 400 TL’den kiraya verilebilir. Yani evler kendini ortalama 14-15 yılda amorti eder. İstanbul konutlarında amorti sürelerinin 20-25 yıl olduğunu düşünürsek bu proje olduça iyi bir yatırım” dedi.

  FUTBOLCU VE SANATÇILAR ALDI

  Eski projelerinden konut alanları ‘zincir müşteriler’ olarak tanımlana Kılıç, Panaroma Koç Life’a sanatçı ve futbolcuların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Roberto Hilbert, Orhan Şam, Bekir İrtegün gibi isimlerin projeden daire sahibi olduğunu belirten Kılıç, yılbaşına kadar yüzde 90’lık satış oranını yakalayacaklarını dile getirdi. Kılıç, projedeki ticari birimlerin metrekaresi 10-12 bin TL’den satışa sunacaklarını söyledi.

  Halka açılacak

  Kılıçoğlu İnşaat 2016- 2017 yıllında halka açılmayı planlıyor. Bu amaçla yeni projelerden bazı birimleri blok olarak bünyelerinde tutacaklarını söyleyen Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, Merter’de ofis ve rezidanstan oluşan 80 metrelik 2 blok inşa edeceklerini açıkladı. Eski Vakko fabrikasının yanındaki 20 bin metrekare arsa üzerinde yükselecek projenin temelleri 20 Eylül’de atılacak. Kılıç, bloklardan birine 3 firmanın genel müdürlük olarak kullanmak üzere talepte bulunduğunu ifade etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı