Gündem Haberleri

  Sarıyer Belediyesi’ne bir ayda ikinci baskın

  Seyit ERÇİÇEK - Selçuk YAŞAR / İSTANBUL
  18.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesi, 2010 ihalelerinde usulsüzlük yapıldığı iddiaları üzerine Sarıyer Belediyesi ve Sarıyer Spor Kulübü’ne operasyon düzenledi. Operasyonda 2010 yılındaki ihale dosyalarına el konuldu ve bilgisayar kayıtları incelemeye alındı.

  İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 12 Ocak’ta sanatçı Ajda Pekkan ve Anadolu Ateşi dans topluluğunun kurucusu Mustafa Erdoğan gibi ünlü isimlerin adının yer aldığı rüşvet ve imar yolsuzluğu iddiaları üzerine Sarıyer Belediyesi’ne operasyon düzenlemiş, Başkan Yardımcısı ve Zabıta Müdürü’nün de aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklanmıştı. CHP İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven ise Sarıyer Belediyesi’ndeki aramalarla ilgili şunları söyledi:

  ‘Kurgu gibi duruyor’

  “O konuyla ilgili hem genel başkanımız hem yerel yönetimlerle ilgili yetkililerimiz genel merkezde bir rapor hazırladılar. Yasal bir süreç başladı. İlk izlenimlerimiz aslında bu konuların bir kurgu sonucu ortaya çıktığı noktasında. Sonuçta ilgili yetkililer işi takip ediyorlar. Bir çalışma yapıyorlar. Bu da bu çalışmanın bir parçası olarak cereyan ediyor. Sonuçları görmemiz gerekiyor. İlk gözaltılar sırasında arkadaşlarımız bir çalışma yapmışlardı. CHP İl Disiplin Kurulu konuyla ilgili bir işlem başlatmadı.”

  Yanlışlık varsa hesabını veririz

  SARIYER Belediye Başkanı Şükrü Genç “Bir yanlışlık varsa hesabını vermeye hazırız. Bundan sonraki süreçte de benzer soruşturmalar olabilir” dedi. CHP İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu da, daha önceki soruşturma kapsamında arama yapıldığını belirterek, “Soruşturmanın gizliliği nedeniyle fazla bir şey söyleyemiyorum” dedi. Sarıoğlu, “Gelirler Müdürlüğü ve İmar Müdürlüğü’nde aramalar devam ediyor” diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı