Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sarısülük davasında sanık Şahbaz’ın tahliyesine yapılan itiraz reddedildi

  CHA
  10.09.2015 - 20:00 | Son Güncelleme: 10.09.2015 - 20:00

  Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Ankara’daki Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün ölümü ile ilgili yargılanan polis memuru Ahmet Şahbaz'ın tahliyesine yapılan itirazı reddetti. Şahbaz’ın yargılanmasına tutuksuz olarak devam edilecek.

  Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık polis memuru Ahmet Şahbaz’ın tahliyesine karar vermişti. Sarısülük ailesi bir üst mahkeme olan Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ne tahliye kararı için itiraz etmişti. İtirazda Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından verilen nakil kararı ile birlikte yargılama yetkisinin Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nden alınarak Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi’ne verildiği ve bu durumda Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nin yargılama yapma yetkisi ve görevinin bulunmadığı kaydedilmişti. Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Sarısülük ailesinin yaptığı itirazı reddetti. Şahbaz’ın yargılanmasına tutuksuz olarak devam edilecek.

  Ankara’daki Gezi Parkı olayları sırasında Ethem Sarısülük kafasına isabet eden kurşun sonrası hayatını kaybetmişti. Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava sonrası polis memuru Ahmet Şahbaz, 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezası aldı. Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararını usulen bozmuştu. Dosyanın geri gönderilmesi üzerine Ankara 6. Ceza Mahkemesi, 7 Eylül’e duruşma tarihi vermişti. Şahbaz’ın avukatları ve Ankara Valiliği’nin güvenlik nedeni ile yaptıkları başvuru sonrası, Yargıtay 5. Ceza Dairesi davanın Aksaray’da görülmesine karar vermişti.

  Sarısülük davasında sanık Şahbaz’ın tahliyesine yapılan itiraz reddedildi Ethem Sarısülük'ü vuran polis memuru Ahmet Şahbaz tahliye edildi


  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı