ZONGULDAK HABERLERİ

Sarıoğlu’ndan Milletvekillerine Çağrı

IHA
22 Ekim 2015 - 18:08Son Güncelleme : 22 Ekim 2015 - 18:09

SAROĞLU, MİLLETVEKİLLERİNE ÇAĞRIDA BULUNDU

IHA

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, "Zonguldak’tan aday olan milletvekili adaylarının bize verdikleri sözleri seçimden sonrada parlamentoda tutmalarını istiyoruz" dedi.
Tüm İşçi Emeklileri ve Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, 1 Kasım Genel seçimleri öncesi derneğimizi ziyaret ederek verdikleri vaatlerden memnun olduklarını ve verdikleri vaadlerin seçim sonrasında parlamentoya seçildikleri takdirde emeklileri unutmamalarını istedi. Sarıoğlu yaptığı açıklamada “Son günlerde siyasi partiler derneğimizi ziyaret etmekteler. CHP Zonguldak Milletvekili Harun Akın derneğimizi ziyaretinde emekli hak ve menfaatleri konusunda parlamentoya seçildiği takdirde her türlü desteği vereceğini söyledi. Biz kendisine Sayın Kılıçdaroğlu’nun iki ikramiye konusunda taahhütte bulunduğunu seçim sonrası parlamentoya gidilince emeklinin intibak yasasının çıkartılması konusunda emekli abilerine yardımcısı olmasını söyledik. TOKİ konusunda Zonguldak’ta yer tespiti ve dairelerini yapılması konusunda da kendilerinde talepte bulunduk. Aynı gün AK Parti Milletvekili Adayı Özcan Ulupınar ziyaret etti. Sayın Ulupınar da emekli arkadaşlarımıza hitaben emeklilerinin her toplantısına katıldığını bundan sonra da yalnız bırakmayacağını, TOKi konusunda bütün gücüyle yardımcı olacağını İntibak yasasının çıkması için parlamentoda elinden gelen çabayı sarf edeceğini emeklilere şuana kadar verdikleri ve bundan sonra verecekleri haklarla ilgili açıklamalarda bulundu. Biz her iki siyasi parti adaylarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah bize verdikleri sözleri seçim sonrasında parlamentoya giderek en iyi şekilde Zonguldak’ımızın ve emeklimizin haklarını en iyi şekilde savunurlar diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
“ZONGULDAK’TA YASALAR UYGULANMIYOR"
Türkiye’nin yer yerinde 65 yaş üstü emekli vatandaşların halk otobüslerinde yasal olarak ücretsiz faydalandığını fakat Zonguldak’ta yasalarıın uygulanmadığını ifade eden Tüm İşçi Emeklileri ve Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “CHP Zonguldak Milletvekili Harun Akın’a Derneğimizi ziyaretimiz sırasında Türkiye’nin çoğu vilayetinde 65 yaş üstü emeklilerin yasa gereği belediye halk otobüsleri tarafından taşındığını ama Zonguldak’ta yasaların uygulanmadığını ücretle taşındığını söyledim. Niçin Zonguldak Belediye Başkanının yasaları uygulamadığını emekli abilerine bu hizmetten yararlandırmadığını sordum. Bizde öyle bir şikayet aldık. Gerekli desteği sağlarız kendilerine konuyu ileteceğini söyledi. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde gerek TOKİ konusunda gerekse 65 yaş üstü emeklimizin taşınması konusunda başka milletvekilleri çaba sarf ederken bizim milletvekillerimizin bu konuyla yeteri kadar ilgilenmediğini söyledim. Neden Zonguldak’ta Belediye Başkanımız yasaları uygulamıyor. Yarın Bu milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımızda emekli olacak ve üzülecekler. Ben bir kez daha parlamentoya Zonguldak’tan seçilip gidecek milletvekili arkadaşlarıma sesleniyorum. Seçim sahasında ne söz veriyorsanız parlamentoya seçildikten sonra bu sözlerin arkasında durmalarını istiyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Sarıoğlu’ndan Milletvekillerine Çağrı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 18 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sarıoğlu’ndan Milletvekillerine Çağrı haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:06
  • Guneş
   05:59
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:55
  • Akşam
   19:54
  • Yatsı
   21:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı