ZONGULDAK HABERLERİ

Sarıoğlu “Emekliyi Kimse Hafife Almasın”

IHA
02.09.2015 - 14:19Son Güncelleme :

TÜM İŞÇİ EMEKLİLERİ DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ BAŞKANI MUSTAFA SARIOĞLU EMEKLİYİ KİMSE HAFİFE ALMASIN DEDİ.

IHA

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu emekliye verilmesi düşünülen 100 TL zammın bakanlar kurulu kararı ile Kurban Bayramı öncesi açıklanmasını istedi.
Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, emeklilerin kendilerinden konuyla ilgili bilgi aldığını söyledi. Sarıoğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bugün her taraftan emekli arkadaşlarımız emekliye 100 TL zam yapıldı konusunda derneğimizi gerek telefonla gerekse de ziyaret ederek bu konuda hakkında bilgiler istiyorlar. Şuanda kesinleşmiş bir şey yok. Söz konusu zammında hükumet yetkilileri tarafından 1 Kasım 2015 tarihinden sonra ima yoluyla söylenmiş. Biz Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şubesi olarak Zonguldak’ta 150 bin emekli var. Biz 1 Kasım sonrası falan dinlemiyoruz. Eğer iyi niyetlilerse emekliyi düşünüyorlarsa bizleri memnun edeceklerse Kurban Bayramı geliyor. Kurban bayramında ikramiye verilecek mi? Eğer 1 Kasımdan sonra vereceklerse bütün emekliye o zammı Bakanlar kurulu kararıyla uygulayabilirler. Biz emekliler olarak samimi, ciddi, hiçbir zaman sokaklara hak aramaya çıkmadık ve hep huzurdan yana olduk. Önce vatanda sonra biz dedik. Yine aynı şeyleri söylüyoruz. Ama aynı samimiyeti ülkeyi idare edenlerden istiyoruz. 1 Kasım’dan sonra şunu vereceğiz bunu vereceğiz yok. Emekliyi düşünüyorlarsa, emekliden bir şey bekliyorlarsa bakanlar kurulu kararıyla emekliye ne vereceklerse vermeleri lazım. Emeklide ona göre tavır alacaktır. Ülkemizde eli silahlı yüzü maskeli polisimize ve askerimize kurşun sıkan insan bile diyemeyeceğimiz insanları ülkeyi terk etmelerini ya da silah bırakmalarını istiyoruz. Biz emekliler olarak huzurdan yanayız. Biz ülkemizi idare edenlere iktidarına muhalefetine sesleniyoruz. Emekli ağabeylerini dikkate alsınlar. Emekliye ciddiye almayan hüsrana uğrayacaktır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Sarıoğlu “Emekliyi Kimse Hafife Almasın” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 14 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sarıoğlu “Emekliyi Kimse Hafife Almasın” haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:18
  • Guneş
   06:59
  • Öğle
   12:50
  • İkindi
   15:52
  • Akşam
   18:18
  • Yatsı
   19:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı