Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sarımsakspor krizi

Cemal Nalga skandalı sonrası, “Galatasaray Sarımsakspor mu?” dediği için yönetim kurulunda eleştirilen eski başkan, Polat’ı arayarak kırgınlığını dile getirdi ve kendisine verilen locayı iade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Kulübü’nde eski başkan Özhan Canaydın’ın Cemal Nalga skandalı sonrası bir gazeteye verdiği, “Galatasaray Sarımsakspor mu?” demeci, yöneticileri kavganın eşiğine getirdi.

DHA’nın haberine göre olay şöyle gelişti... Basketbolda yaşanan skandal sonrası eski başkan Özhan Canaydın’ın “Burası Sarımsakspor mu? Sokak kulübü yönetirse böyle olur”’ şeklindeki eleştirisi sonrası, yönetim kurulunda Sinan Kılıç, “Canaydın ne acayıp bir adam. Bu lafları nasıl söyler. Ayıp etti” dedi. Bu sözlere tepki gösteren Mehmet Helvacı, Faruk Bil ve Ahmet Dedehayır’ın Kılıç’ın üzerine yürüdükleri öğrenildi. Dedehayır’ın, “Eski başkanımız hakkında nasıl böyle konuşursun?” diyerek Sinan Kılıç’ı dövmeye kalktığı belirtildi.

Buna nasıl izin verirsin?

Toplantıyı yöneten başkan Adnan Polat’ın kavgayı güçlükle önlediği, tartışma sonrası Sinan Kılıç’ın Özhan Canaydın’a sarfettiği sözler nedeniyle özür dilediği öğrenildi. Yönetim kurulundaki tartışmayı öğrenen ve bu duruma bir hayli içerleyen Özhan Canaydın, Polat’ı arayarak sitem etti:

Yararına kullansınlar

“Adnan, bu sözler benim ağzımdan çıkmadı. Hakkımda eleştiri yapılmasına nasıl izin veriyorsunuz?”
Özhan Canaydın bununla da kalmayıp, 11 Kasım’daki divan kurulu toplantısında Polat’ın kendisine tahsis ettiği Türk Telekom Arena’daki 500 bin dolarlık locayı iade etme kararı aldı.
Özhan Canaydın, bugün yönetim kuruluna bir mektup yazacağını ifade edip, “Bana böyle zarif bir davranışta bulunan G.Saray yönetimine teşekkür ederim. Onursal olarak bana böyle bir loca tahsis ettiler. Ancak Seyrantepe’de bana verilen locanın G.Saray Kulübü’nün menfaati için kullanılmasını istiyorum” dedi.

İşte o sözler

SORUMLU yönetici kimse tespit edilsin. Profesyoneller, sorumlu yöneticinin haberi olmadan hareket edemezler. Böyle bir şeyi tarihte ne duydum ne işittim ne de ima edildi. Burası Sarımsakspor mu? Burası Galatasaray Spor Kulübü. Bizim zamanımızda küme düştük ve çıktık ama böyle bir rezaletin içinde asla olmadık.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler