Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sarıkamış'ta kış hazırlığı

Sarıkamış ilçesinde bulunan Bayraktepe Kayak Merkezi'ndeki pistler bölgesinde kış hazırlıkları başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bayraktepe Kayak Merkezi mekanik tesislerden sorumlu Kars Sarıkamış Kültür ve Turizm Anonim Şirketi Genel Müdürü Muhittin Delibaş, Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden biri olan 2634 rakımlı Bayraktepe Kayak Merkezi'nde, toplam uzunlukları 25 kilometre olan 8 slalom, 1 snowboard pist ile saatte 2 bin kişi taşıma kapasitesine sahip 3 adet bilgisayar donanımlı telesiyej tesisleriyle hizmet verildiğini söyledi.

Yaklaşan kış mevsimi öncesinde pistler ve mekanik tesislerde kayak sezonuna yoğun bir çalışmayla hazırlandıklarını belirten Delibaş, “Bu yıl gerek pistler bölgesinde gerekse mekanik tesislerde kapsamlı çalışma başlattık. Pistlerimizde yerli ve yabancı kayakseverlerin daha rahat ve güvenli kayak yapabilmelerini sağlamak için bakım ve tesviye çalışması başlattık. Bir taraftan çalı ve otları çim biçme makinesiyle temizlerken, diğer taraftan da taş ve yabancı cisimler temizlenip, el tırmıklarıyla düzeltilerek adeta futbol sahası haline getiriliyor” dedi.

Ekim ayı başında 2 ve 3 nolu pistte dozer ve iş makineleriyle 15 günlük tesviye çalışması yapılacağını belirten Delibaş, telesiyejlerde ise mekanik ve elektronik kısımlarda periyodik bakımların devam ettiğini söyledi.
Delibaş, 15 personelle çalışmaların kar yağana kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler