Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sarıkamış'ta karakucak güreşleri

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde düzenlenen geleneksel Karaurgan Karakucak Güreşleri yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karaurgan köyünde çayırlık alanda yapılan güreş müsabakalarına, Erzurum, Diyarbakır ve Hatay'dan 150 sporcu katıldı.

Kars Vali Yardımcısı Murat Demirci, güreş müsabakalarının açılışında yaptığı konuşmada, Karaurgan köyünde ata sporu güreş müsabakalarının 92 yıldır devam ettirildiğine dikkati çekti.

Güreş müsabakalarını birlik beraberlik içerisinde daha geniş kapsamlı organize ederek gelecek nesillere aktarmaya çalıştıklarını ifade eden Demirci, “Bundan sonraki hedefimiz iyi sporcular yetiştirip ulusal ve uluslararası arenaya çıkarmak olmalıdır” dedi.

Daha sonra yapılan müsabakalar sonucu başpehlivanlığı Harun Çiftçi kazanırken, Rüstem Kale ikinci oldu.

Müsabakalarda, kilolarında birincilik kazanan diğer sporcular ise Alparslan Çetinkaya (40-45), Enes Sağlan (46-50), Resul Yıldırım (51-55), Serkan Şimşek (56-60), Fatih Türk (61-65), Adem Altuntaş (66-70), Halim Korel (71-75) ve Nükremin Bingöl (76-80) oldu.

Dereceye giren sporculara, Kars Vali Yardımcısı Murat Demirci tarafından birer altın ve 200'er lira para ödülü verildi.
Meydan ağalığına Suat Ögel'in seçildiği müsabakalarda, 85 yaşındaki Necat Doğan ile 75 yaşındaki Ziya Kaya'nın gösteri maçı ise büyük ilgi gördü.

Müsabakaları, AK Parti Kars Milletvekili Zeki Karabayır, Selim Kaymakamı Yusuf Güni, 9. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen, daire amirleri ile çok sayıda vatandaş izledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz