KARS HABERLERİ

Sarıkamış’ta Kış Sezonu İstişare Toplantısı Yapıldı

IHA
21.09.2015 - 12:53Son Güncelleme :

SARIKAMIŞ’TA KIŞ SEZONU İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

IHA

Sarıkamış’ta faaliyetini sürdüren Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER), geçtiğimiz günlerde PKK’lı teröristlerce ateşe verilerek yakılan Bayraktepe Kayak Merkezi’nin Kış sezonuna yetişmesi konusunda istişare toplantısı yaptı.
SATURDER Başkanı Mir Hasan Taş, yangından zarar gören iniş istasyonu, kafeterya ve kumanda kulübesinin kış sezonuna yetiştirilmesi çalışmalara başlandığını söyledi.
Taş, “Yangın dolayısı ile zarar gören İniş İstasyonu, Kafeterya ve Kumanda kulübesinin kış sezonuna yetişmesi için Bakanlık yetkililerin bir haftalık süreçte yapmış olduğu teknik incelemelerin genel değerlendirmelerini ve Kış sezonunu hazırlıklarını planlamak üzere istişarelerde bulunduk. Bu amaçla, Dernek olarak Sayın valimizi ziyaretimizde de kendilerinin Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi’nin bir an önce faaliyete geçmesi konusunda Valilik ve tüm yetkililerin seferber olduğunu, tesislerimizin yeniden aktif hale gelmesi için Bakanlık Yetkililerin büyük çaba sarf ettiğini beyan ettiler” dedi.
Kış sezonu rezervasyonların sağlıklı yapılması ve Krsital Kar’ı ile ünlü Tesisimizin yükselen trendine ivme kazandırılması konusunda da Belediye Başkanı ile bu toplantıda görüş alışverişinde bulunduklarını ifade eden Mir Hasan Taş, “Kendilerinin de bu konuda tüm birimlerin büyük çaba sarf ettiğini ve biran önce faaliyete geçeceğini belirtiler. Biz yatırımcılar olarak, Dans Eden Karlar Diyarı Sarıkamış’ın en güzide Kayak Merkezi oluşuna güvencemiz tamdır. Bu Konuda önümüzdeki faaliyet aşamalarında konaklama ve yarışmalar konusunda desteklerini esirgemeyeceklerini belirten Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerine ve Kayak Federasyonu genel Başkanına ayrıca teşekkürlerimizi bildiririz. Tesislerimizin yeniden faaliyete geçmesi konusunda göstermiş olduğu gayretlerden dolayı Başta Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, Gençlik ve spor bakanlığı yetkililerine, Kayak Federasyonu Başkanına ve Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarına teşekkür ederiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Sarıkamış’ta Kış Sezonu İstişare Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Eylül 2015 tarihinde saat 12 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sarıkamış’ta Kış Sezonu İstişare Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

KARS NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:27
 • Guneş
  07:15
 • Öğle
  12:13
 • İkindi
  14:34
 • Akşam
  16:49
 • Yatsı
  18:25
Sayfa Başı