KARS HABERLERİ

Sarıkamış’ta 350 bin sarıçam fidanı toprakla buluşacak

AA / Hüseyin Demirci
24.02.2016 - 14:10Son Güncelleme :
Sarıkamış’ta 350 bin sarıçam fidanı toprakla buluşacak
AA / Hüseyin Demirci

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde bu yıl 350 bin sarıçam fidanı toprakla buluşacak.

Sarıkamış Orman İşletme Müdür Yardımcısı Tekin Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, karların erimesinin ardından ağaçlandırma çalışmaları kapsamında fidan dikimine başlanacağını belirtti.

Ormanların devamlılığının sağlanması için uygun arazilere fidan dikim işlemini her yıl düzenli olarak sürdürdüklerini ifade eden Işık, şunları kaydetti:

“Yaptığımız saha çalışmalarının ardından tespit ettiğimiz alanlara karların erimesinden sonra yaklaşık 100 personelle ilk etapta 150 bin sarıçam fidanını dikeceğiz. Özellikle köylerimize yakın alanlara fidan dikimi yapılacak. Sırataşlar, Hamamlı, Boyalı ve Karakurt köyümüzdeki alanları belirledik. Ayrıca sonbahar döneminde i200 bin sarıçam fidanını daha toprakla buluşturacağız. Yani bu sene 2 yaşında tüplü 350 bin sarıçam fidanı dikilmiş olacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Sarıkamış’ta 350 bin sarıçam fidanı toprakla buluşacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 14 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sarıkamış’ta 350 bin sarıçam fidanı toprakla buluşacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı