Spor Sarıkamış Şehitleri için pedal çevirdiler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sarıkamış Şehitleri için pedal çevirdiler

YEREL HABERLER SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

Sarıkamış Şehitleri'ni anmak için İstanbul'dan Kars'ın Sarıkamış ilçesine bisiklet turu düzenleyen 8 sporcu, Ardahan'a ulaştı.

İstanbul Bisiklet İl Temsilciliğinin, Pendik, Beykoz ve Esenler ilçe belediyeleriyle organize ettiği, “Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu” kapsamında İstanbul'dan 4 Ocak'ta yola çıkan sporcular, Ardahan'a vardı.
Sporcu ve beraberindeki kafileyi, Valilik binası önünde Vali Mustafa Tekmen ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci karşıladı.

Daha sonra sporcularla toplantı salonunda bir araya gelen Tekmen, söz konusu faaliyetin önemine değinerek, Sarıkamış şehitleri için çok anlamlı bir etkinliğin gerçekleştirildiğini söyledi.

İstanbul Bisiklet İl Temsilcisi Tuna Akyüz de, Allahuekber Dağları'nda bir kurşun bile atmadan donarak şehit düşen 90 bin kahraman askerin anısına söz konusu etkinliği düzenlediklerini bildirdi.

Akyüz, “İstanbul'dan Kars'a bisiklet turu başlattık. 4 günlük bisiklet turunda 8 sporcu kar, yağmur ve soğuk havayla mücadele ediyor. Biz bu kadar modern teçhizatlarla bu organizasyonu yapıyoruz. Dedelerimizin dedeleri çok daha kötü şartlarda orada donarak hayatlarını kaybetti. Biz bu şekilde saygımızı ifade etmek istiyoruz” dedi.

Akyüz, karların geçit vermediği yerlerde kar küreme araçlarının desteğiyle yollarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.
Bu arada, Ardahan Öğretmenevi'nde konaklayacak olan sporcular, cuma günü Kars'a hareket edecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle