Gündem Haberleri

GÜNDEM

    Sarıkamış Şehitleri 5 dilde anıldı

    Hürriyet Haber
    22.01.2011 - 14:52 | Son Güncelleme:

    Sancaktepe Belediyesi Samandıra Kültür Merkezi`nde düzenlenen programda Sarıkamış harekatında donarak hayatlarını kaybeden 90 bin şehit, 5 dilde yakılan ağıtlarla anıldı.

    Samandıra Kültür Merkezi’nin salonuda Sarıkamış’taki şehitlerin ne şartlara savaştığını belgeleyen resimlerin oluşturduğu tarihi fotoğraflara program öncesi vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

     

    Sancaktepe Belediyesi tarafından organize edilen “Sarıkamış Şehitlerini Anma” programında cephede hayatını kaybeden on binlerce şehit için söylenen Türkçe, Çerkezce, Gürcüce, Lazca ve Kürtçe ağıtlar, dinleyenleri duygulandırdı.

     

    90 bin şehide yakılan ağıtlardan oluşan 'Sarıkamış'a Varamadan' adlı albümünden bir çalışmasını davetliler ile paylaşan halk müziği sanatçısı Recep Ergül, Türkçe ve Kürtçe ağıtlar seslendirdi. Ergül, tulum ve kemençe eşliğinde Karadeniz yöresinden de ağıtlar söyledi. Bayar Şahin`in Gürcüce, Muammer Ketencoğlu, Havva Karadaş ve Kuşha Doğan Özden`in Çerkezce, Gelseven Medar’ın Kürtçe ağıtlar seslendirdiği gecede katılımcılar da gözyaşlarına hakim olamadı.

    Etiketler: son dakika
    

    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı