KARS HABERLERİ

Sarıkamış Muharip Gaziler Derneği Başkanı Gül‘den Teröre Tepki

IHA
08.09.2015 - 17:06Son Güncelleme :

SARIKAMIŞ MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ GÜL ‘DEN TERÖRE TEPKİ

IHA

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sarıkamış Şube Başkanı Osman Zekeriya Gül, son zamanda artan terör olayları ve hemen her gün şehit cenazelerinin kaldırılması toplumu derinden yaraladığını belirtti.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sarıkamış Şube Başkanı Gül, “Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Kafkaslarda, Galiçya’da omuz omuza savaşan, yana yana şehit düşen, gazi olan bu yüce milletin huzurunu bozmaya kalkan fitnelere fırsat vermemeliyiz” dedi.
Gül, yaşanan üzücü olaylarla ülkenin kan kaybettiğini biran önce toplumun bütün kesimlerinin katkılarıyla bu kanın durdurulması gerektiğini söyledi.
Bu güzel ülkede binlerce yıl ırk, dil, din gözetmeden bütün kültürlerin barış içerisinde yaşadığına dikkat çeken Türkiye Muharip Gaziler derneği Sarıkamış Şube Başkanı Osman Zekeriya Gül , “Biz her zaman Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği “Yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesiyle barıştan yana tavır koyup asla savaşı istememiş bir toplumuz. Bu manada ülkemizin dört bir tarafına her gün ateş düşmesine, ocakların sönmesine artık yüreğimiz dayanmıyor. Ne yapılacaksa biran önce yapılsın. Silahların susması barış ortamının çok acil olarak tesis edilmesi için üzerimize düşen her göreve hazırız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Sarıkamış Muharip Gaziler Derneği Başkanı Gül‘den Teröre Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sarıkamış Muharip Gaziler Derneği Başkanı Gül‘den Teröre Tepki haberi güncellenecektir.

  KARS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:35
  • Guneş
   06:15
  • Öğle
   12:04
  • İkindi
   15:05
  • Akşam
   17:30
  • Yatsı
   18:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı