Teknoloji Haberleri, Son Dakika, Haberler

TEKNOLOJİ

  Sarıgül'den kafaları karıştıran tweet

  30 Aralık 2013 - 10:08Son Güncelleme : 30 Aralık 2013 - 13:11

  CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mustafa Sarıgül'ün Twitter hesabında paylaşılan bir tweet kafaları karıştırdı.

  'Retweetci ile ücretsiz retweet yapabilirsiniz' şeklinde Sarıgül'ün Twitter hesabından paylaşılan bir tweet, akıllara 'Sarıgül Twitter'da takipçi kazanmak için takipçi sitelerine mi yöneldi' sorusunu getirdi.

  Sarıgül'ün hesabından paylaşılan reklam tweeti çok kısa sürede yayından kaldırıldı.Sarıgülden kafaları karıştıran tweet

  1000 TAKİPÇİ İÇİN 15 TL

  Twitter'da takipçi sayısını artırmak isteyenlere yönelik olarak geliştirilen ve sayıca çok olan bu siteler kullanıcılara takipçilerini artırmayı vaad ediyor. 1000 takipçi kazandırma karşılığında kullanıcılardan 15 TL'lik bir ücret talep eden siteler, rakam arttığında fiyatı da artırıyor ve 5000 takipçi için de 25 TL istiyor.

  Bu tür siteler takipçi sayısını hızla artırırken takipçilerin pek çoğu gerçek Twitter hesabından oluşmuyor. Birçoğunda ya 'yumurta' fotoğrafı görünüyor ya da ilgisiz isim veya manken fotoğrafları bu profillerde tercih ediliyor.

  Bu siteler yayılmak için ise kullanıcının bilgisi dışında tweet atıyor. Haliyle takipçi artıran siteyle takipçi kazananların da bu yola başvurduğunu tüm takipçiler görmüş oluyor.

  ÜNLÜLER YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

  Özellikle ünlülerin kısa sürede uğraşmaksızın Twitter takipçisi kazanmak için bu yollara başvurduğu biliniyor. Milyon dolarlık bir sektör halini alan takipçi artırma siteleriyle uzun bir süredir savaş halinde olan Twitter ise sahte hesapları kapatmakla uğraşıyor.

  O TWEET'LE İLGİLİ AÇIKLAMA

  Şişli Belediyesi yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle denildi:

  “Sarıgül’den kafaları karıştıran tweet” başlıklı bir haberde, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün twitter hesabından “Retweetci ile ücretsiz retweet yapabilirsiniz” şeklinde bir tweet paylaşıldığı, bu yolla takipçi sayısını artırmaya yönelik girişimde bulunulduğu iddia edilmektedir. Söz konusu mesaj, Sarıgül’ün twitter hesabından gönderilmemiş olup, photoshop teknikleri ile yalan ve yanıltıcı bir şekilde uyarlanmıştır. Birtakım firmalara ücret ödeyerek sanal takipçi yaratma düşüncesinin Mustafa Sarıgül’ün siyaset anlayışı ile uzak yakın ilgisi olamaz. Sarıgül’ün buna ihtiyacı da yoktur.

  Kamuoyunun bilgilerine sunulur."

  Okuyucu Yorumları { Toplam 48 Yorum }
  • faruk kadimli 30.12.2013 14:35:03
   Istanbul da cok ilerleme katedildi ama AKP den once bir civi cakilmadigi icin hala yeterli degil. Adamlar kisa zamanda cok is yaptilar. Ben londrada 20 yildir yasiyorum adamlar eski yol ve tunnellere dokumuyorlar ilerleme yok. AKP nin Hakkini yemeyelim. Zaten yiyemezsiniz Yine AKP! Yine AKP!
  • taner tr 30.12.2013 14:10:41
   parayı bascam sarıgülün takipci sayısını geçecem :)) açılın ben geliyom :))
  • ahmet elifoglu 30.12.2013 14:03:25
   cehape yandaslari iyi gaza gelmisler :)
  • mavi yunus 30.12.2013 13:48:46
   hiç bir ideolojisi olmayan adama oy vermektense boş atarım daha iyi
  • aygün dinçel 30.12.2013 13:34:10
   Bu tür "faiz lobisi" hareketleri 30 Mart'ın başkanı Sarıgül'e oy kazandırıyor. Devam edin. Oy'um Sarıgül', sırf kendisine haksızlık yapıldığı için..
  • BERK ALTÜRK 30.12.2013 13:14:22
   SARIGÜL İSTANBULU ANCAK RÜYASINDA GÖRÜR. BU KADAR KÖKLÜ HALK TARAFINDAN SEVİLEN TOPBAŞ VARKEN SAYIN SARIGÜLE DÜŞSE DÜŞSE ŞİŞLİ MAHALLESİ MUHTARLIĞI DÜŞER.
  Sayfa Başı
  Haberlerata aöf sınav sonuçlarıaöf sorgulama ekranımilli piyangomilli piyango büyük ikramiyeMilli Piyango yılbaşı çekilişi bilet fiyatlarıMilli Piyango Bilet Fiyatlarıkırgın çiçekler