Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sarıgül'den Baykal'a: Yan gelip yatanlar kaybeder

  Hasan KAYA/DÜZCE, (DHA)
  29.07.2007 - 22:49 | Son Güncelleme:

  ŞİŞLİ Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP’nin seçim sürecinde yürüttüğü kampanyayı eleştirerek, “Atatürk’ün arkasına sığınıp, yan gelip yatanlar kaybeder” dedi.

  Seçimlerin ardından CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı istifaya davet eden Sarıgül, bugün akşam saatlerinde Düzce’nin Sinekli Yaylası’nda düzenlenen şenliklere katıldı. Helikopterle yaylaya gelen Sarıgül, bir otobüse binerek kendisini coşkuyla karşılayan vatandaşları selamladı. Burada bir konuşma yapan Sarıgül, seçim sonuçlarını değerlendirirken kendi adına üzgün olduğunu söyledi. Sarıgül, “Bu genel seçimlerde halkımız kararını verdi. Halkımızın verdiği karara saygı duyuyorum. Kendi adıma üzgünüm. Niye üzgünüm? Mensubu olduğum partim iktidar olamadı. Mensubu bulunduğumuz partim ne yazık ki iyi bir kampanya yürütemedi. Şunu vatandaşlarıma söylemek istiyorum; asla ve asla inançlarımız Allah’a ulaşma yoludur. İktidara ulaşmak için istismar edilemez. İnançsız adam boş bir tenekeye benzer. Allah bizi inançlarımızdan ayrı koymasın” dedi.

  ‘BAYKAL 2059'DA BAŞBAKAN’
  CHP’nin seçim sürecinde yürüttüğü kampanyaya değinen Sarıgül şöyle devam etti:

  “Seçimlerde öylesine bir kampanya yürütüldü ki, sanki Cumhuriyet kaybedecek, Atatürk kaybedecek, halk kaybedecek. Cumhuriyet kaybetmez, Atatürk hiçbir zaman kaybetmez, halkımız hiçbir zaman kaybetmez. Ancak kim kaybeder biliyormusunuz? Atatürk’ün arkasına sığınıp, yan gelip yatanlar kaybeder. Kağıt üzerindeki mevcut genel başkan diyor ki; ‘ben oyumu bir buçuk puan yükselttim’ Demokratik Sol Parti’nin oylarını saymıyor. Murat Karayalçın’ın oylarını saymıyor. Ona rağmen atılan oyları saymıyor. Buna rağmen diyor ki; ’ben oylarımı bir buçuk puan yükselttim’ Bu mantığa göre Deniz Baykal 2059 yılında ancak Başbakan olabilir”
  Mücadelesinin hak arama mücadelesi olduğunu ifade eden Sarıgül, “Bu mücadelede koltuğuna bağlı olanlar gidecek, Hakka bağlı olanlar, inşallah halka mal olanlar gelecek” dedi.

  ‘ARTIK HALKIN ÇOCUKLARI İKTİDAR OLACAK’
  Bazı baronların, bazı işadamlarının kendisini sevmediğini ve desteklemediğine dikkat çeken Sarıgül şöyle konuştu:
  “Onlar beni sevmezler, neden biliyor musunuz? Ben de sizler gibi örfüme, geleneklerime, inancıma bağlı olduğum için onların işine ben gelmem. Ama onlar şunu bilsinler ki; artık halkın çocukları iktidar olacak”

  CHP’nin yeni yapılan genel merkez binasını da eleştiren Sarıgül, “Orada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. 50 milyon dolara bina yaptırabilirsin. İsmet Paşa'nın torununu milletvekili yapmaz, kendi sekreterini utanmadan arlanmadan milletvekili yapabilirsin. Ama 50 milyon dolarlık bina seni iktidar yapmaz. Halkın sevgisi ve hakkın sevgisi seni iktidar yapar” diye konuştu.
  Sarıgül, ‘Baykal istifa’ ve ‘Halkçı Sarıgül’ sloganlarıyla sık sık kesilen konuşmasının ardından yayladan helikopterle ayrıldı.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı