Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sarıgül'den Baykal'a: Toplantılara çağırmasanız da katılacağım

  Hürriyet Haber
  04 Şubat 2006 - 09:45Son Güncelleme : 04 Şubat 2006 - 09:45

  Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Merkezi tarafından düzenlenen ve kendisi hariç diğer belediye başkanlarının davet edildiği toplantılara "istenilmese" bile katılacağını söyledi.

  CHP’de olaylı kurultay sonrası partiden ihraç edilen ancak daha sonra yargı kararıyla yeniden CHP’ye dönen Sarıgül, muhalefet çalışmalarını sürdürüyor. Gölge genel merkez olarak kullandığı Ankara’daki ofisinde ANKA’nın sorularını yanıtlayan Sarıgül, CHP’nin "arkadaş partisi" olmaktan çıkarılması gerektiğini söyledi.

  Çalışmalarını 4 muhalif milletvekil ve Baykal’ın bir dönem genel sekreterliğini yapan Adnan Keskin gibi isimlerle sürdüren Sarıgül, CHP’yi muhalefetin değil, iktidarın alternatifi yapmak için çalıştıklarını belirtti. Türkiye’yi adım adım dolaşacaklarını söyleyen Sarıgül, CHP’nin şu anki yönetimiyle iktidar alternatifi oluşturamadığını ileri sürdü.

  CHP’nin 2006 yılının ilk MYK’sını İstanbul’da yaptığını ve kendisinin bu toplantıya davet edilmediğini anımsatan Sarıgül, "Ben İstanbul’da CHP adına en fazla oyla belediye başkanı olmuş birisiyim. Ben en azından bir nezaket daveti bekliyordum. O da olmadı. Bu çok yanlış bir davranış, bunu anlamak mümkün değil" dedi.

  CHP’nin bundan sonraki toplantılarına "davet edilmese" bile katılacağını vurgulayan Sarıgül, yasal olarak CHP üyesi olduğunu, daha önceki toplantılara herhangi bir "tatsızlığa" yer vermemek için katılmadığını belirtti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı