Gündem Haberleri

  Sarıgül'den Baykal'a suçlama

  Ersin ERCAN-Durmuş SEVİNDİK-Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)
  15.05.2010 - 15:44 | Son Güncelleme:

  Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kendisi ve Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'a ait olduğu ileri sürülen görüntüleri "komplo" olarak değerlendirdiğini hatırlatarak, "Komplo varsa lanetliyoruz. Ama senin başkalarına karşı kurdurttuğun komplo ne olacak? Bir komplo, başka bir komplo ile kapatılabilir mi? Bize yönelik iftira da çirkin bir komplodur" dedi.

  SARIGÜL ZONGULDAK'TA

  Parti kurma çalışmalarını sürdüren Mustafa Sarıgül, TDH'nin İl Merkezi'nin açılışı için geldiği Zonguldak'ta halka hitap etti. Sarıgül, Gazipaşa Caddesi'ndeki Madenci Anıtı önünde miting için toplanan kalabalık tarafından coşkuyla karşılandı. Yaklaşık 5 bin kişiye hitap eden Sarıgül, hükümeti ve Deniz Baykal'ı eleştirdi. Siyasetteki kavganın toplumu gerdiğini, kutuplaştırdığını söyleyen Sarıgül, "Oysa bu topraklar sevginin, hoşgörünün, kardeşliğin topraklarıdır. Bu topraklardan Hitler çıkmaz, Churchill çıkmaz, Stalin çıkmaz, Mussolini çıkmaz. Bu topraklardan Yunus Emre çıkar, Hacı Bektaş-ı Veli çıkar, Mevlana çıkar. Faşist Mussolini'ye, 'Bana çizmelerimi giydirmeyin' diyen Atatürk çıkar" diye konuştu.

  REFERANDUM ÜLKEYE HAYIR GETİRMEZ

   

  Toplumu kutuplaştırdığını öne sürdüğü Başbakan Erdoğan'a seslenen Sarıgül, "Uzlaşmayla hazırlanmayan Anayasa değişikliğini referanduma götürüyorsunuz. Bu referandum ülkeye hayır getirmez. 'Evet' de dense, 'hayır' da dense bundan ülkeye fayda gelmez. Gelin, vakit geçmeden, diyalog ve uzlaşma kanallarını açın. Bu günkü Anayasa ile ülke yönetilemiyor. Ama Anayasa'yı orasından burasından çekiştirmek çare değildir. Madem Anayasa'yı değiştireceksiniz; 8 yıldır iktidardasınız, bugüne kadar aklınız neredeydi? Gelin vakit geçirmeden diyalog ve uzlaşma kanallarını açın" dedi.

   

  GERÇEK CHP BURADA

   

  Deniz Baykal'ı da eleştiren Sarıgül, CHP'nin Önder Sav ve arkadaşlarının işgali altında olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

  "Deniz Baykal'ın istifası kendisini ilgilendiren bir konudur. CHP'yi değil, gerçek CHP'yi değil. Gerçek burada. Gerçek CHP burada. Orada Sayın Sav ve adamları var. Orası işgal altında. Gerçek. Biz bu konuyla meşgul değiliz. TDH, kendi kulvarında yoluna devam edecektir. Ancak Sayın Baykal komplodan bahsetti. 'Bana komplo kuruyorlar, komplo yapıyorlar' dedi. Komplo var ise lanetliyoruz. Ama senin başkalarına karşı kurdurttuğun komplo ne olacak? Bir komplo, başka bir komplo ile kapatılabilir mi? Bize yönelik iftira da çirkin bir komplodur. Bunu da aynı şekilde lanetliyoruz. Uzaktan atılan taş bizi yaralamaz. Ama yakından atılan taş bizi üzer, yaralar. Merak etmeyin, o taşları da un ufak etmesini biliriz. Nitekim bu komplonun üzerine cesaretle gittik. Komployu açığa çıkardık. Buiftiradan alnımızın akıyla çıktık. Şimdi Deniz Baykal'a yönelik komplonun da açığa çıkarılmasını istiyoruz."

   

  Sarıgül, siyasetin bu şaibelerden kurtulmasının tek yolunun siyasetin demokratikleştirilmesiyle olacağını, bunu da yapacak tek gücün TDH olduğunu savundu.

  Konuşmasının ardından madenci heykeli ve Zonguldakspor atkısı hediye edilen Sarıgül, kendisiyle konuşmak isteyen yaşlı bir kadını da sahneye alarak elini öptü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı