« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sarıgül'den Ali Sami Yen garantisi

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, G.Saray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın’a Ali Sami Yen Stadı’nın yapılması için her türlü garantiyi verdi. Sarıgül, ‘Önce eski açık tribün yıkılacak. Taraftarımız 100. yılda Mecidiyeköy’e gelecek. 2 ayda bu işi bitireceğiz’ dedi.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
G.saray taraftalarına müjdeli haber Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve başkan Özhan Canaydın görüşmesinden çıktı. Sarıgül, Canaydın’a her türlü konuda destek sağlayacağının garantisini verdi. Toplantının sonunda Özhan Canaydın’ın ağzından şu kelimeler döküldü: ‘Her şey tamam. 100.yılda Ali Sami Yen’deyiz. Artık geri dönüş yok.’ Mustafa Sarıgül de Canaydın’a, ‘Kazmayı istediğimiz zaman vururuz başkan’ sözünü verince, Özhan Canaydın, Hemen işe başlayalım’ dedi.

Yönetime söyledi

Toplantıda kabul gören proje için kesin bir açıklama yapılmazken kazmanın ilk olarak eski açık tribüne vurulacağı belirtildi. Canaydın’ın bu haftaya kadar beklemesinin ardında yatan sebep ise UEFA şansının sürmesinden dolayı olduğu açıklandı. Cimbom’un yeni sezonda Avrupa’da mücadele şansını büyük ölçüde kaybettiği için yönetim böyle bir karar aldı. Canaydın yönetim kurulunda, ‘100. yılda taraftarın yüzü her açıdan gülecek’ diyerek stat müjdesini verdi.

Kabul gördü

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ise şunları söyledi: ‘Mecidiyeköy, Ali Sami Yen’i, Ali Sami Yen de Mecidiyeköy’ü bir hayli özledi. Galatasaray Yönetim Kurulu’na sunduğum proje kabul gördü. Hiçbir sorun kalmadı. Bir kaç gün içinde kazma vurulacak. Seneye de maçlar burada oynanacak. Bütün sorumluluğu ben alıyorum. 2 ay içinde işlem bitecek. Galatasaray taraftarı Ali Sami Yen’e mutlaka geri dönecek. Seyrantepe projesi ise ikinci etapta ele alınacak.’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz