ANKARA HABERLERİ

Sarıgül hareketinin Ankara ayağı tamam

Deniz GÜREL
31.07.2009 - 00:00Son Güncelleme :

Yurdun dört bir yanına giderek kuracağı partinin çalışmalarını sürdüren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün Türkiye Değişim Hareketi’nin Ankara ayağı tamamlandı. Türkiye Değişim Hareketi’nin Ankara Sorumlusu Durak Karabulut, "25 ilçede ilçe yönetimlerimizi ve başkanlarımızı belirledik. 2011 yılında Türkiye Değişim Hareketi iktidar, Sarıgül başbakan olacaktır" dedi.

Deniz GÜREL

TÜRKİYE’nin dört bir yanına giderek kuracağı partinin çalışmalarını sürdüren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün Türkiye Değişim Hareketi’nin Ankara ayağı tamamlandı. Türkiye Değişim Hareketi’nin Ankara Sorumlusu Durak Karabulut, "25 ilçede ilçe yönetimlerimizi ve başkanlarımızı belirledik. 2011 yılında Türkiye Değişim Hareketi iktidar, Sarıgül başbakan olacaktır" dedi.

Sarıgül’ün önümüzdeki cuma günü Ankara’ya geleceğini söyleyen Karabulut çalışmalarını Ankara Hürriyet’e anlattı:

"Çok yakın bir tarihte kuruluş dilekçemiz verilecek ve partimiz kurulacak. Biz bu süreci iyi değerlendirerek Türkiye’nin neredeyse tamamında olduğu gibi Ankara’da da il ve ilçe teşkilatlarını kurduk. 25 ilçede ilçe başkanlarımızı belirledik. İlçe yönetimlerini oluşturduk. Çok sayıda ilçe binamız tutuldu.

İktidar da muhalefet de kavgacı

Türkiye Değişim Hareketi, Sayın Sarıgül’ün siyaset anlayışı, performansı, çalışması, duruşu, Şişli dışında Türkiye genelinde de yoğun ilgi topladı. Sarıgül modelinin Türkiye genelinde altyapıyı da iyi oluşturarak uygulaması artık kaçınılmaz. Şu an ülkemizin mevcut koşullarına bakılırsa emekli, işçi, memur, çiftçinin sıkıntı içinde olduğu açıkça görünüyor. Mevcut iktidar ve muhalefet kavgadan başka bir şey üretmediği de halk tarafından görülüyor ve biliniyor.

Halk yeni bir oluşum ve değişim istiyor. Yoksula, çaresize, işsize Sarıgül çözümleri bulacağız. Yılmadan, inanarak, gece-gündüz demeden he gerekiyorsa yapacağız.

Türkiye Değişim Hareketi sağ merkez ya da sol merkez tanımlarının üzerinde bir oluşum içerisindedir. Toplumun hiç bir kısmını ayırmadan ve diğerleri gibi lafta kalmayan bir siyasi tavırla geliyoruz.

Başkanımız Mustafa Sarıgül önümüzdeki Cuma günü Ankara’ya gelecek. Kendini havaalanında karşılayacağız. Din, dil, ırk, mezhep ayrımı gözetmeksizin bu oluşuma halkımızı bekliyoruz. Türkiye Değişim Hareketi yoksulun, çaresizin umudu olacak. Türkiye’de her evde, her sokak da sarı güller açacak. 2011 seçimlerinde Türkiye Değişim Hareketi iktidar, Sarıgül başbakan olacak."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sarıgül hareketinin Ankara ayağı tamam haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı