Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sarıgül: Baykal’ın ruh sağlığı bozuldu

  Ersin ERCAN- Mutlu YUCA/BOLU, (DHA)
  04 Ekim 2007 - 11:14Son Güncelleme : 04 Ekim 2007 - 11:14

  ŞİŞLİ Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın, aday olacağını söyleyen Samsun Milletvekili Haluk Koç’a tepkisini değerlendirirken, “Sayın Baykal’ın ruh sağlığı bozuldu. Son derece heyecanlı” dedi.

  Sarıgül, Kanal D’de yayınlanan Genç Bakış programına konuk olarak, Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerinin sorularını cevaplandırdı. Programın sonunda salonda bulunan ve CHP üyesi olduğu öğrenilen bir partili, “Sen Saros’un uşağısın. AB’nin uşağısın. Bu halkı kandıramayacaksın” diyerek Sarıgül’e tepkide bulundu. Adıöğrenilemeyen partili, görevliler tarafından salondan çıkarıldı.

  BAYKAL, KORKU İMPARATORLUĞU KURDU

  Programın sonunda gazetecilerin sorularını cevaplandıran Sarıgül, partiden 3’üncü defa ihraç edilmeye çalışılmasıyla ilgili olarak, “Sayın Baykal daha önce beni 2 defa partiden ihraç etti. Şimdi kurultaydan önce 3’üncü defa ihraç etmeye çalışıyor. Sayın Baykal bizi partiden ihraç edebilir, ancak halkın gönlünden asla ihraç edemez. Sayın Baykal bir korku imparatorluğu kurdu. Kurduğu korku imparatorluğunu yürütmeye çalışıyor. Ama yürütmesi mümkün değil. Beni anti demokratik yollarla mücadelemi ve önümü kesmek istiyor. Ona asla izin vermeyeceğim” dedi.

  RUH HALİ BOZULDU

  Baykal’ın, aday olacağını söyleyen Samsun Milletvekili Haluk Koç’a tepkisini de değerlendiren Sarıgül, “Bu sayın Baykal’ın klasik tavrı. Koltuğu tehlikeye düştüğü zaman, karşısına bir aday çıktığı zaman onun demokratik tavrı ortaya çıkıyor. Şimdiye kadar Haluk Koç ile birlikteydi, en ufak bir problemi yoktu. Haluk Koç aday olmayı düşündüğünü söylediğinde Sayın Baykal’ın tepkileri ortada. Sayın Baykal’ın ruh hali bozuldu. Son derece heyecanlı. Koltuğunun tehlikeye düştüğünü görüyor ve karşısına çıkan adaylara yapmadığı zulmü bırakmıyor. Haluk Koç’a daha birinci gününde söylemediğini bırakmadı. Bakalım sayın Baykal, benim başıma ördüğü çorapları sayın Haluk Koç’un başına da örecek mi onu çok merak ediyorum” diye konuştu.

  SEÇİMİ OTEL LOBİLERİNDE YAPAMAYIZ

  Artık seçimi otel lobilerinde 10-15 kişiyle ‘şu lider olsun, bu lider olsun’ mantığı ile yapılamayacağına dikkat çeken Sarıgül, “Seçimi milyonlarca yurttaşımız ve halkımız yapar. Sosyal demokrasi yeni bir genel başkan aramıyor. Yeni bir Başbakan adayına ihtiyaç var” dedi.

  “Seçim sürecinde Haluk Koç ile görüşecek misiniz?” sorusuna ise, “Daha çok erken. Haluk Koç daha adaylığını açıklamadı. Gelişmelere bakalım” diye cevap veren Sarıgül, “Haluk Koç’u ciddi bir rakip olarak görüyor musunuz?” sorusunu da, “Bu halkın gücü artık. Burda çıkan adaylara delege de karar vermemeli. Delegeyle olmuyor bu iş. Delegeyle sayın Baykal uzun yıllardır genel başkan oluyor, fakat bir türlü Başbakan olamıyor. Geniş halk kitlelerinin oylarıyla, anketler yaptırmak lazım. Bu anketlerde kim destekleniyorsa genel başkan onu yapmak lazım” diye cevapladı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı