Gündem Haberleri

  Sarıgül: "Allah Deniz Baykal'ın yardımcısı olsun"

  Şahismail GEZİCİ/ELAZIĞ, (DHA)
  16.05.2010 - 15:25 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE Değişim Hareketi (TDH) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa eden Baykal'ı eleştirerek, bu mantığı reddeden anlayışa sahip olduklarını söyledi. Sarıgül, “Baykal'ın Türkiye'ye vereceği hiç bir şeyi kalmamıştır. Allah, Baykal'ın yardımcısı olsun” dedi.

  Malatya'nın Arapkir İlçesi'ndeki vefat eden TDH kurucularından Mehmet Ali Aslan'ın taziyesine katılmak üzere özel uçak ile geldiği Elazığ Havaalanı'na gelen Türkiye Değişim Hareketi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'ü Elazığ İl Başkanı Selahattin Öztürk ve partililer karşıladı. Sarıgül, partilerinin gönüllerde kurulduğunu belirterek, muhalefet değil iktidar olmak için yola devam ettiklerini söyledi. Kimseye ayrım yapmadan tek yürek anlayışı içinde siyaset yaptıklarını anlatan Mustafa Sarıgül, Türkiye'nin gelenekleri çerçevesinde Malatya'nın Arapgir İlçesi'ndeki bir taziye ziyaretine gittiklerini anlattı.

  Zonguldak gezisinde gördüğü ilgiden çok memnun kaldığını anlatan TDH lideri Sarıgül, CHP'de yaşananlarla ilgili soru üzerine, “Baykal mantığını red eden bir mantığız. Sayın Baykal'ın Türkiye'ye verebileceği hiçbir şey kalmamıştır. Sayın Baykal yıllardan beri kendi koltuğunu korumakla eş değerdir. Türkiye Değişim Hareketi olarak yolumuza devam ediyoruz. Bu günlerde sayın Baykal ile ilgili konuşmayı da doğru bulmuyoruz. Sayın Baykal’ın Allah yardımcısı olsun” diye konuştu. İktidar olmak için yola çıktıklarını kaydeden Sarıgül, şunları söyledi:
  “Ankara'ya iktidarın mührünü Allah'ın izniyle almaya gideriz. Bizim Ankara'da tabela takmaya vaktimiz yok. Ankara'da demokrasinin gereği tabela takan bir sürü parti var. Onlara da saygı duyuyorum, onların da tercihi o’dur. 30 arkadaş bir araya geldiği zaman parti kurabiliyor. Biz Ankara'ya gittiğimiz zaman binlerce yurttaşımız yoksa bizim o partiyi kurmamızın da bir anlamı yok.”

  Mustafa Sarıgül Havaalanı'nda yaptığı açıklama ardından karayolu ile Malatya’nın Arapkir ilçesine hareket etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı