Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sarıca'dan transfer açıklaması

Anadolu Efes'ten ayrılarak Pınar Karşıyaka'nın başına geçen Ufuk Sarıca, açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Evren Büker ile imzaladıklarını söyleyen Sarıca, Ümit Sonkol transferinde de mutlu sona ulaştıklarını belirtirken, gündemdeki transferlere de açıklık getirdi.

"EVREN İMZALADI, ÜMİT DE İMZALAYACAK"

NTV Spor'dan Oğuz Yenihayat'ın haberine göre; Evren Büker ile sözleşme imzaladıklarını belirten Sarıca, "Evren Büker imzaladı, o iş bitti. Ümit Sonkol da bitmek üzere, sözleşme imzalanacak. Ümit'in durumunda herhangi bir pürüz yok, birkaç güne imzalar atılır" diye konuştu.

Gündemi sıkça meşgul eden Tutku Açık konusuna da değinen koç, "Tutku ile anlaşma noktasına kadar geldik ama Beşiktaş'ın kendisine yaptığı teklif değişti. Bizim o rakamlara, bütçe itibariyle ulaşmamız zor; bu transfer uzak gözüküyor. Aramızda görmek istediğimiz bir isimdi ama şartlar değişti" diye konuştu.

Bir yerli bir de yabancı guard alacaklarının altını çizen Sarıca, Karşıyaka ile ismi anılan Mehmet Yağmur ile ilgili olarak "Düşündüğümüz oyuncularından biri" değerlendirmesinde bulunurken, Serhat Çetin'le de ilgilenmediklerini söyledi.

NCAA'de Oaklanda forması giyen 23 yaşındaki Reggie Hamilton hakkında ise "Transfer listemizde ama şimdiye kadar bir girişimimiz olmadı" diyen Sarıca, "Temasta olduğumuz iki oyuncu var; bir yerli bir de yabancı. 3 ve 4 numaralı pozisyonlara düşünüyoruz, isim vermem mümkün değil" diye konuştu.

Miroslav Raduljica transferine de değinen Sarıca, "İstediğimiz bir oyuncu ama adı Siena'yla anılıyor. Efes ile görüşeceğiz ama beklememiz gereken bir transfer" yorumunda bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler