Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sarıca oyundan memnun

Basketbolda, Spor Toto Türkiye Kupası C Grubu maçında Pınar Karşıyaka'yı 90-65 mağlup eden Anadolu Efes'in başantrenörü Ufuk Sarıca, “Sadece kazandığımız için değil oyun olarak her geçen gün üstüne kattığımız için mutluyum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Sarıca, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, iki günde aldıkları üst üste galibiyetlerden dolayı mutlu olduklarını, maçın farklı bittiğini ancak Pınar Karşıyaka'nın organize ve sert bir takım olduğunu söyledi.

Pınar Karşıyaka'ya yeni sezonda başarılar dileyen Sarıca, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün daha canlı, daha diri olduğumuzu düşünüyorum. Dün, Türk Telekom karşısında yediğimiz 78 sayı rakibimizin ofansif kapasitesiyle ilgiliydi. Bugün daha iyi savunma yaptığımızı düşünüyorum. Sadece kazandığımız için değil oyun olarak her geçen gün üstüne kattığımız için mutluyum. Bugünkü şut yüzdesi ve asist paylaşımı da takım görüntümüzü gösterdi. Sert müdafaamızla maçı kırdık. Bu maçı bırakıp son müsabakaya bakacağız.”

Anadolu Efesli Cenk Akyol maçın daha zor geçeceğini beklediğini ancak ortaya koydukları mücadeleyle müsabakayı kolaylaştırdıklarını söyledi. Böyle oynamaya devam etmeleri halinde hedeflerine ulaşacaklarını ifade eden Cenk Akyol, bugün iyi müdafaa yaptığını, takımdaki herkesin görevini yapmaya çalıştığını belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz