Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sarıca: Çok iyi müdafaa yaptık

Beko Basketbol Ligi takımlarından Anadolu Efes'in antrenörü Ufuk Sarıca, “Takımımız, oyunun genelinde sahada maçın başından sonuna kadar çok istekli, diri ve çok iyi müdafaa yaptı” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarıca, Erdemir Salonu'nda oynadıkları ve 89-53 kazandıkları Erdemirspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Beko Basketbol Ligi'yle başlayacak olan Avrupa Ligi için her geçen gün daha iyi duruma gelmek istediklerini söyledi.
Bu bakımdan oyuncularının bugünkü karşılaşmada performanslarının yanı sıra savunmalarının maçın kilit noktasını oluşturduğu belirten Sarıca, şöyle konuştu:

“Takımımız, oyunun genelinde sahada maçın başından sonuna kadar çok istekli, diri ve çok iyi müdafaa yaptı. Yaptığımız savunma etkileyiciydi. Takım ciddiyetinden dolayı bütün oyuncularımı kutluyorum. İyi oynayarak ve kazanarak lige başladığımız için mutluyum. Şimdi bu karşılaşmayı bir kenara bırakmamız lazım. Çünkü 20 Ekim'de Avrupa Ligi'nde deplasmanda Partizan ile oynayacağımız önemli bir karşılaşmaya çıkacağız. Orada mutlaka kazanmak istiyoruz. Bu bakımdan, bugün gösterdiğimiz oyun bizi heveslendiriyor. O maçın ardından da Beko Basketbol Ligi'nde haftaya oynayacağımız maçımıza konsantre olacağız. Avrupa Ligi için yüzde 100 hazır değiliz. Çünkü, bugün itibariyle bir çok oyuncumuzla beraberliğimiz bir ay olmadı. Ama hızla mesafe kat ediyoruz. Özellikle sahada konsantrasyonumuzu ve bu sertliğimizi yüksek tuttuğumuz gün çok tehlikeli takım oluyoruz. O yüzden Avrupa Ligi'ne hazır olabildiğimiz kadar iyi durumdayız.”

Gazetecilerin, zengin kadronun takımda sıkıntı yaratıp yaratmayacağı yönündeki sorusu üzerine Sarıca, “Aramızda çok iyi oyuncular olduğu gibi, genç arkadaşlarımız da var. Özellikle son bölümde sahada yer alan Gökhan Şirin ve Doğuş Balbay, ileride bence çok daha önemli oyuncu olacaklar. Zaman zaman tabi ki oyuncular oynamak isteyecektir ama biz bu sahadaki devamlı olan mücadeleyi 5-6 kişiyle sürdüremeyiz. Ufak tefek sıkıntılar olacaktır. Sonuçta orada herkes insan ama takım birliği ve dirliği içinde uğraşacağımızı düşünüyorum. Zaten oyunculardan aldığımız elektrik ve iyi niyeti bu yönde” diye yanıt verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz