GeriFutbol Sarı Fırtına yuvaya dönüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sarı Fırtına yuvaya dönüyor

Sarı Fırtına yuvaya dönüyor
refid:13569186 ilişkili resim dosyası

Demirören, yeniden başkan seçildiği taktirde kulübün efsanelerinden Metin Tekin’i ‘sportif direktör’ olarak futbol şubesinin başına getirecek.

BEŞİKTAŞ Başkanlığı’na yeniden aday olan Yıldırım Demirören, seçimi kazandığı taktirde bir devrim yapacak. Demirören,  kulübün efsane isimlerinden Metin Tekin’i, ‘sportif direktör’ olarak futbol şubesinin başına getirecek.
Önceki akşam Asrın Beşiktaşlıları Derneği’nin gecesinde yaptığı konuşmada, “Bundan böyle hiçbir yöneticimi futbol şube sorumlusu yapmayacağım. Hep beraber yöneteceğiz” diyerek, yapacağı devrimin sinyallerini veren Yıldırım Demirören, dün kesin kararını verdi.  Beşiktaş Başkanı, eski futbolculardan  Metin Tekin’i sportif direktör olarak yuvaya döndürecek.
Herkes destek verir
Demirören’in konuyla ilgili olarak, “Metin Tekin gerek futbolculuk yıllarında Beşiktaş’a yaptığı hizmetle, gerekse eğitimiyle bu iş için ideal bir isim. Çok iyi bir teknik adam. Pro-Lisans sahibi. Ayrıca yabancı dili de var. Onu getirirsek  herkesten destek görürüz” dediği belirtildi. Tekin’le görüşüp teklifini ileten Demirören’in, ‘Sarı Fırtına’ lakaplı eski futbolcudan olumlu yanıt aldığı bildirildi.
Metin Tekin geçtiğimiz hafta spor koordinatörümüz Ercan Saatçi’nin de bulunduğu bir yemekte Rıdvan Dilmen, Oğuz Çetin, Engin İpekoğlu, Hakan Ünsal, Şenol Ustaömer, Gökhan Keskin, Zeki Önatlı ve Cüneyt Tanman ile bir araya gelerek futbolun geleceği üzerine sohbet etmişti.

BEŞİKTAŞ’TA 14 YIL FORMA GİYDİ
? Futbolculuk kariyeri: Beşiktaş (1982-96), Vanspor (1996-97). ? Milli takım kariyeri: 45 (2 gol). ? Antrenörlük kariyeri: 1999-2000 Samsun, 2000-2001 Gaziantep, 2001 Malatyaspor, 2002 G.Birliği, 2002-03 Dardanel, 2003-2004 Altay, 2005-2009 Milli Takım.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle