« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sarhoş Tuborg

Efes Pilsen, 39 sayı üreten Prkaçin ve Domercant’ın etkili oyunuyla sonuca giderken, Tuborg’un yaptığı kural hatası maçın en önemli olayıydı. Önümüzdeki hafta kritik Avrupa kupası maçları oynayacak olan Efes Pilsen ve Tuborg, dün lig mücadelesinde karşı karşıya geldi.

Doğan HAKYEMEZ
SON GÜNCELLEME
Avrupa Ligi’nde Final-Four hedefleyen Efes Pilsen, Tuborg önünde mükemmel bir mücadele ortaya koyarak sahadan farklı galip ayrıldı: 85-52.

Lacivert beyazlılarda üç gün sonra oynanacak zorlu AEK maçına rağmen tüm oyuncular mükemmel bir oyun sergiledi. Lacivert beyazlılarda Prkacin (20 sayı) ve Domercant (19 sayı) hücumda takımlarını sırtlayan oyunculardı. Tuborg takımına baktığımızda ise onların da önlerinde kritik bir Avrupa kupası maçı var. Ancak dün ortaya koydukları mücadele, basketbol açısından hiçbir şeye benzemiyordu.

Bir tek Hüseyin

33 sayı fark yedikleri Efes Pilsen karşısında oynadıkları basketbol, kupa maçı için hiç de iyi sinyaller vermedi. Sahada bir tek Hüseyin Demiral’ın çabalarını gördüm. Diğer oyuncular, güçlü rakipleri karşısında yenilgiyi baştan kabul etmişlerdi sanki. Bir de kenar yönetimi ikinci çeyrekte, dördüncü yabancısını oyuna sürerek kural hatası yaptı.

Ben şahsen Tuborg takımını bir daha böyle görmek istemem. Zevksiz geçen bu karşılaşmanın tek sevindirici tarafı ise Türk basketbolu için önemli bir oyuncu olarak gördüğümüz Cenk Akyol’un uzun bir sakatlık döneminden sonra sahalara dönmesiydi.

SALON: Abdi İpekçi

HAKEMLER: Aytuğ Ekti (**), Rıdvan Ekmekçi (**), Serhat Büker (**)

EFES PİLSEN: Solomon (**) 5, Domercant (***) 19, Mustafa (*) 2, Nikoliç (**) 9, Ermal (**) 4, Prkaçin (***) 20, Ender (**) 4, Alper (**), Kaya (***) 18, Cenk (*) 2, Barış (*) 2, Nikolay (*)

TUBORG PİLSENER: Hakan (*) 3, Miliçiç (**) 6, Jensen (**) 6, Sanders (**) 6, Asım (*), Barış (**) 5, Hüseyin (**) 14, Cizmiç (*), Emre (*), Ömer (**) 10, Denktaş (*) 2, Cemal (*)

1. PERİYOT: 13-11, DEVRE: 41-27, 3. PERİYOT: 58-40

1 puanı silinecek

MAÇIN
2. çeyreğinde Tuborg Antrenörü Mete Babaoğlu, 4 yabancı oyuncusunu da aynı anda sahaya sürünce kural hatası yaptı. Efes Pilsenliler bir şikayette bulunmayacaklarını belirtirken, gözlemci Emin Balcı raporunda bu hatayı belirtti. Buna benzer kural hatası daha önce T.Telekom-Banvitspor karşılaşmasında yaşanmış ve Disiplin Kurulu, T.Telekom’un 1 puanını silmiş, karşılaşmayı da 20-0 yenik kapadığı kararını almıştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz