Dünya Haberleri

  Sarhoş adam otobanda dehşet saçtı

  hurriyet.com.tr
  22.12.2009 - 13:15 | Son Güncelleme:

  Alkol aldıktan sonra bir otobüs çalan 27 yaşındaki adam otobanda dehşet saçtı. Polisin helikopterle 48 kilometre takip ettiği adam, 2 kişiyi yaraladı ve 50 araca hasar verdi.

  İngiltere'nin Yorkshire bölgesinde sarhoş sürücü otobanda korkulu anlar yaşattı. Daha önce de sarhoş araç kullanmaktan sabıkası bulunan 27 yaşındaki adam kafayı çektikten sonra başka bir şehirde bara gitmek istedi. Ancak adamın cebinde bilet alacak parası yoktu. O da çareyi bir otobüs çalarak buldu.

  Otobüsün otobanda zigzaglar çizerek ilerlediğini fark eden trafik polisi, aracı durdurmaya çalıştı. Ancak şoför durmayınca otobanda tehlikeli bir kovalamaca başladı. Sarhoş adam otobüsle 48 kilometre boyunca dehşet saçtı ve sonra bariyerlere çarparak durdu. Kazanın bilançosu ise ağırdı.

  Yol boyunca 50 araca hasar verdi ve 2 kişinin yaralanmasına neden oldu. Maddi zarar ise 350 bin sterlin oldu. Yorkshire'daki olay geçen ağustos ayında meydana geldi. Mahkemeye çıkarılan 27 yaşındaki adam 3.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı