KONYA HABERLERİ

Sarayönü’ne Diyaliz Ünitesi

IHA
23.07.2015 - 14:34Son Güncelleme :

KONYA İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİNE BAĞLI SARAYÖNÜ DEVLET HASTANESİ'NE YAPILACAK OLAN DİYALİZ ÜNİTESİ İÇİN,SARAYÖNÜ KAYMAKAMI HARUN YÜCEL, KONYA İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ OP. DR. GÖKHAN DARILMAZ VE HAYIRSEVER İŞ ADAMI SALİH ARSLAN ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

IHA

Konya’nın Sarayönü ilçesine kurulacak olan diyaliz merkezi için protokol imzalandı.
Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Sarayönü Devlet Hastanesi’nde kurulacak olan diyaliz ünitesi yapımı için Sarayönü Kaymakamı Harun Yücel, Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz ve hayırsever iş adamı Salih Arslan arasında protokol imzalandı. Sarayönü ilçesi ile civar köylerinde yaşayan diyaliz hastalarının diyaliz hizmetine daha kolay ve daha hızlı ulaşmaları için açılacak olan ünitenin önemine değinen Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz, diyaliz ünitesinin inşaat, dekorasyon ve özel su sistemi ihalesini üstlenen hayırsever Salih Arslan’a teşekkür etti. Diyaliz Ünitesi’nin en kısa sürede faaliyete girmesi için gerekli her türlü çalışmayı yaptıklarını da söyleyen Darılmaz, inşaat işleri tamamlandıktan sonra gerekli tıbbi cihaz ve eksiklikleri en kısa sürede tamamlayacaklarını belirtti.
Sarayönü Devlet Hastanesi içerisinde 300 metrekarelik bir alan ayırdıklarını, buraya altı yataklı diyaliz ünitesi kurmak için çalışma yaptıklarını belirten Hastane Başhekimi Dr. Sinan Bahçacı ise, “Ünitemizin tamamlanması ile birlikte üç günde bir diyalize girmek zorunda kalan hastalarımız için büyük bir rahatlık sağlanacaktır. Bu ünitenin hizmete girmesi için bizlere destek veren Kaymakam Harun Yücel’e, Genel Sekreterimiz Gökhan Darılmaz’a ve hayırsever Salih Arslan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Sarayönü’ne Diyaliz Ünitesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sarayönü’ne Diyaliz Ünitesi haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  16:11
 • Akşam
  18:40
 • Yatsı
  19:56
Sayfa Başı